Efterklang

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

24.10.2021

Laiks

19:00

Cena

22€

EFTERKLANG mūziķi – Madss Brauers, Rasmuss Stolbergs un Kaspers Klausens, ir draugi kopš skolas laikiem. Savu debijas albumu “Tripper” grupa ierakstīja 2004. gadā; dinamiskā bet minimālistiskā elektronika ar bagātīgajām harmonijām atnesa mūziķiem starptautisku slavu. Gadu gaitā grupa iekarojusi plašu fanu loku ‒ pateicoties  ne vien kinematogrāfiskajām, plašajām un aizraujošajām kompozīcijām, bet arī noturīgajai interesei par eksperimentēšanu un inkluzivitātei.

Nu jau vairāk nekā divdesmit gadus EFTERKLANG meklē jaunas iespējas paplašināt eksperimentālas un emocionālas elektroniskās kamerpopmūzikas žanra robežas. Piesakot sesto studijas albumu Windflowers, kas klajā nāk 8. oktobrī, dāņu trio turpina savu radošo ceļojumu. Koncerts Koncertzālē “Cēsis” notiek jaunās plates Eiropas tūres ietvaros un būs vienīgais koncerts Latvijā.

Ik gadu, atnākot pavasarim, visos Dānijas mežos uzplaukst īsta sīku ziediņu jūra. Šī krāsu eksplozija, cerību un pārmaiņu simbols, pazūd tikpat strauji kā atnākusi ‒ tāds ir mūžīgais dabas cikls. Dāņi šos ziedus sadzīvē sauc par “vējpuķītēm” ‒ no tā arī radies albuma angliskais nosaukums Windflowers.

Jaunajās dziesmās izskan tie cerību un pārmaiņu motīvi, ko iemieso vienkāršie pavasara ziedi, kuru vārds dots albumam; tie ir daudzu sadarbības un eksperimentu gadu rezultāti, kas nu izkristalizējušies dažās no trio visu laiku skaistākajās un iedarbīgākajās melodijās.

Jaunajā albumā Kaspers vairumā dziesmu atkal dzied angliski. Skanējums ir reizē spilgts un intīms ‒ tie ir trīs draugi, kas no jauna atrod cits citu laikā, kad pasaule ap viņiem šķiet tik nepastāvīga. Albums stāsta par eksistenci ‒ vienatnē, kopā un dabā. Tas runā par agrākās saiknes atjaunošanu un to, kā draugi ļauj cits citam augt.

EFTERKLANG pastāvīgais novatorisms un gatavība sadarboties sniedzas tālāk par pašiem pamatsastāva dalībniekiem, iesaistot arī klausītājus. Tagad grupa ielūdz klausītājus uz sadarbību, ar savas platformas Developed starpniecību piedāvājot faniem noklausīties EFTERKLANG jaunākās dziesmas un aicinot dot savu ieguldījumu. Sadarbība un kopienas ideja grupai vienmēr kalpojusi kā kompass, un mūziķi turpina meklēt jaunus ceļus, kā veidot jēgpilnus kontaktus ar klausītājiem, būt novatoriskiem un atvērtiem.

“Mēs negribam spēlēt cilvēkiem, mēs gribam uzstāties un radīt jaunu mūziku kopā ar cilvēkiem,” paskaidro Rasmuss.

 

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Tuvojoties pasākumam, biļešu cena var pieaugt.

*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.