EFTERKLANG

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

07.08.2022

Laiks

19:00

Cena

22€ - 27€

Nu jau vairāk nekā divdesmit gadus EFTERKLANG meklē jaunas iespējas paplašināt eksperimentālas un emocionālas elektroniskās kamerpopmūzikas žanra robežas. Piesakot sesto studijas albumu Windflowers, kas klajā nāca 2021. gada oktobrī, dāņu trio turpina savu radošo ceļojumu. Koncerts Koncertzālē “Cēsis” notiek jaunās plates Eiropas tūres ietvaros un būs vienīgais koncerts Latvijā.

EFTERKLANG mūziķi – Madss Brauers, Rasmuss Stolbergs un Kaspers Klausens, ir draugi kopš skolas laikiem. Savu debijas albumu “Tripper” grupa ierakstīja 2004. gadā; dinamiskā bet minimālistiskā elektronika ar bagātīgajām harmonijām atnesa mūziķiem starptautisku slavu. Gadu gaitā grupa iekarojusi plašu fanu loku ‒ pateicoties  ne vien kinematogrāfiskajām, plašajām un aizraujošajām kompozīcijām, bet arī noturīgajai interesei par eksperimentēšanu un inkluzivitātei.

Grupas jaunākajam albumam dots nosaukums Windflowers par godu sīkiem ziediņiem, kas, atnākot pavasarim, uzplaukst visos Dānijas mežos. Šī krāsu eksplozija, cerību un pārmaiņu simbols, pazūd tikpat strauji kā atnākusi ‒ tāds ir mūžīgais dabas cikls.

Jaunajās dziesmās izskan tie cerību un pārmaiņu motīvi, ko iemieso vienkāršie pavasara ziedi, kuru vārds dots albumam; tie ir daudzu sadarbības un eksperimentu gadu rezultāti, kas nu izkristalizējušies dažās no trio visu laiku skaistākajās un iedarbīgākajās melodijās.

Jaunajā albumā Kaspers vairumā dziesmu atkal dzied angliski. Skanējums ir reizē spilgts un intīms ‒ tie ir trīs draugi, kas no jauna atrod cits citu laikā, kad pasaule ap viņiem šķiet tik nepastāvīga. Albums stāsta par eksistenci ‒ vienatnē, kopā un dabā. Tas runā par agrākās saiknes atjaunošanu un to, kā draugi ļauj cits citam augt.

EFTERKLANG pastāvīgais novatorisms un gatavība sadarboties sniedzas tālāk par pašiem pamatsastāva dalībniekiem, iesaistot arī klausītājus. Tagad grupa ielūdz klausītājus uz sadarbību, ar savas platformas Developed starpniecību piedāvājot faniem noklausīties EFTERKLANG jaunākās dziesmas un aicinot dot savu ieguldījumu. Sadarbība un kopienas ideja grupai vienmēr kalpojusi kā kompass, un mūziķi turpina meklēt jaunus ceļus, kā veidot jēgpilnus kontaktus ar klausītājiem, būt novatoriskiem un atvērtiem.

Koncertam Cēsīs Efterklang par savu iesildošo mākslinieci uzaicinājuši Alisi Josti – mūziķi un dziesmu autori no Rīgas. Alise uz Latvijas mūzikas skatuves darbojas jau vairāk nekā 10 gadus, un šajā laikā ir izdevusi trīs kritiķu novērtētus un godalgotus albumus. Cēsu koncerta vakarā Alise izpildīts gan dziesmas latviešu valodā no jaunākā albuma “Šākātā”, gan dziesmas no senākām dziesmu lādēm.