Dzeja bez robežām

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

21.08.2022

Laiks

15:00

Starptautiskais festivāls “Dzeja bez robežām” piekto reizi noritēs Latvijā no 18. līdz 21.augustam. Šoreiz uzstāsies dalībnieki no Latvijas un Ukrainas. 21.augustā festivāla viesi Oļesja Mamčiča, Anna Maligona, Olga Bragina un Fridrihs Černiševs dosies uz Cēsīm, kur plkst.15.00 Mākslas telpā MALA (Lenču iela 11) lasīs savus dzejoļus ar tulkojumu latviešu valodā. Mūsu viesu dzejoļus tulkoja atdzejotāji Ingmāra Balode, Einārs Pelšs un Māris Salējs.

Festivāls “Dzeja bez robežām” Latvijā tiek rīkots kopš 2017.gada; tā viesi savulaik bijuši autori no Zviedrijas, Izraēlas, Baltkrievijas un Krievijas. Tradicionāli ik gadu festivālā piedalās 12 autori, un dzejoļi skan trīs valodās – latviešu, krievu un gada valodā (šogad ukraiņu).

Festivālā prezentēs gan ukraiņu, gan krievu valodā rakstošie autori no Ukrainas. Ukraiņu valodā uzstāsies tā dēvētās “divtūkstošo paaudzes” spilgtas pārstāves Anna Maligona un Oļesja Mamčiča, kuras debitēja literatūrā šī gadsimta sākumā, daudzu konkursu un balvu ieguvējas; viņu darbos sievietes balss sasaucas ar maigumu un spēku, un, sākoties karam, tā bieži ieskanas ar metālisku pieskaņu. Ar Ukrainas krievvalodīgo dzeju, kas apliecinājusi savu oriģinalitāti un produktīvo dialogu ar ukraiņu kultūru, iepazīstinās Olga Bragina un Fridrihs Černiševs, krasi individuālās un pretrunīgās liriskās pozīcijas nesēji, kuras iekšējās sadursmes karš vērsis dramatiskākas un uzskatāmākas.

Festivālu organizē biedrība “Literatūra bez robežām” (Latvija) ar Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālu atbalstu.

Festivāla kuratori ir Jeļena Glazova, Kaspars Zalāns un Dmitrijs Kuzmins.

Biedrības “Literatūra bez robežām” mājaslapa: www.literaturewithoutborders.lv

Festivāla Facebook lapa: www.facebook.com/Dzejabezrobezam/