Dokumentālā filma “Tēvi ’88”

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

24.01.2020

Laiks

19:30

Piektdien, 24.janvārī, plkst.19.30 mākslas telpā “Mala” tiks demonstrēta dokumentālā filma “Tēvi ’88”. Pētera Ķimeļa un Leo Līča veidotā filma ir stāsts par Kristapa centieniem noskaidrot patiesību par to, kas ir viņa īstais tēvs.

Filmas darbības centrā ir Kristapa tēva meklējumi un izvēle starp diviem kandidātiem – zvejnieku Gunti vai automehāniķi Gvido. Uzdodoties par skaņu ierakstu tehniķi filmēšanas grupā, Kristaps dodas potenciālā tēva meklējumos. Dzērbenes pusē viņš sastop automehāniķi Gvido, savukārt Zvejniekciemā tiek satikts zvejnieks Guntis ar bravūrīgiem uzskatiem par bērniem. Pa to liecina Gunta teiktais, ka drošības labad ikvienā ostā bērniem galviņa jāglauda. Filma mudina ikvienu aizdomāties par jautājumu: “Kas ir tavs tēvs?”.

Filmai “Tēvi ‘88” atmosfērisku noskaņu piešķir elektroniskā mūzika, kuras tapšanā līdzdarbojušies daudzi Latvijā un ārpus tās zināmi komponisti un elektroniskās mūzikas producenti – Juris Kulakovs, Platons Buravickis, Multilux, Philistine Trax, Lokators un Error.

Ķimelis debitēja kā režisors 2015.gadā ar filmu “Notikums Kālija parkā”, kura Kirgiztānas īsfilmu festivālā (Kyrgyzstan – Land of Short Films) 2016.gadā saņēma žūrijas speciālbalvu kā Labākā filma. Tāpat Pēteris Ķimelis darbojies kā vairāku filmu montāžas režisors, piemēram, “Radinieki” (2016) rež. Vitālijs Manskis; “Filma” (2012) rež. Ivo Briedis u.c., kā arī daudzu video darbu autors, kuri radīti teātra izrādēm un mākslas instalācijām.

Filma “Tēvi ‘88” producēta studijā Camera Obscura, tās producents Jānis Putniņš. Filmas Latvijas pirmizrāde notika 2019.gada 9.novembrī, tā bija iekļauta nacionālās kinobalvas “Lielais Kristaps” ārpuskonkursa skates programmā, pēc kuras saņēma gan kinokritiķu, gan skatītāju pozitīvu vērtējumu.

 

Vairāk informācijas:

Kristīne Ķikute-Krievkalne

chiekurs77@gmail.com

+371 29358071