Cēsu teātra izrāde “Lākturu dedzinātāji II”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

27.03.2024

Laiks

19:00

Cena

7€

Cēsu teātra izrāde “LĀKTURU DEDZINĀTĀJI  II ” jeb cēsnieku stāsti turpinās!

Uz patiesiem dzīves stāstiem balstītā izrāde “Lākturu dedzinātāji II” jeb cēsnieku stāsti turpinās! Būs atkal sirsnīga satikšanās ar zināmām un nesatiktām personībām, izpaužot sajūtas arī dziesmās, senās fotogrāfijās un vizuālās liecībās.

Matiasa Jansona skulptūras “Gadsimtiem ejot” (tautā saukta arī par Laika veci) iedvesmoti, Cēsu teātra aktieri pētījuši un izzinājuši trīspadsmit, dažādos laikos un sociālās sistēmās dzīvojošu cēsnieku- personību dzīves stāstus, kuru esamība iedvesmo un liek novērtēt dzīvi. Un nebeidzami uzdot sev jautājumus par cilvēka eksistences jēgu, brīvību, gribas brīvību, dzīvību, nāvi, eksistences absurdu un mīlestību. Izrādes pamatā nav dramaturģisks materiāls, bet pašu radīts uz pētījumiem, dokumentāliem stāstiem.

LĀKTURU DEDZINĀTĀJS (Jānis Gabrāns) apturēs laiku un uz mirkli izgaismos epizodes no šādu cēsnieku dzīvēm kā sieviešu ģimnāzijas dibinātāja Kristīne Apkalne; mēmā kino aktrise Katrīna fon Zīvers; Cēsu pils viduslaiku zāļu sieva, dārzniece Līga Eglīte; bijusi Priekuļu pagasta pārvaldes vadītāja Māra Juzupa; sportists, treneris Māris Urtāns; komponista A.Kalniņa māte Rozālija Kalninga; cimdu adītāja, filozofe, stāstniece Jette Užāne; puķu audzētāji Guna un Jānis Rukšāni; fotogrāfe Sintija Cērpiņa; Cēsu dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Īrisa Uldriķe, dziedātāja Laima Vaikule un, iespējams, būs gaidāmi vēl daži pārsteigumi.

Cēsnieku personību tēlos iejutīsies Cēsu teātra aktieri Iveta Daiga, Ilze Jansone, Inese Romka,  Dace Lezdiņa, Guntars Norbuts, Vēsma Lukstiņa, Māra Majore, Iveta un Jānis Gabrāni, Jana Kļaviņa un Inuta Briede.

Izrādei muzikālo noskaņu veido teātra muzikālais vadītājs Juris Krūze ar dziesmas R.Paula, Z.Liepiņa, A.Kalniņa, Ivčika un populārās mūzikas grupu Rīmdari, Līvi, Putnu balle dziesmām.

Režija -Edīte Siļķēna

Muzikālais vadītājs -Juris Krūze

Kustību konsultante Rita Lūriņa

Vizualizācija, scenogrāfija- Uģis Sirmais

Foto, video – Sintija Cērpiņa

 

Leģenda vēsta, ka “Senos laikos Cēsīs dzīvojis tāds vīrs -kad pilsētnieki devās pie miera, viņš staigāja pa pilsētu ar nūju un mūžam gailošo, spožo lukturi. Visi zināja, kamēr šis vīrs staigās pa pilsētas ielām, ir droši un mierīgi. Kādu nakti vīrs pazuda… Ja kādā pilsētas šķērsielā reiz satiksiet vīru ar nūju un lukturi rokā – spodriniet luktura stiklus, tā gaisma vienmēr rādīs drošu ceļu jūsu labajām domām, sapņiem un darbiem!”