Cēsu teātra izrāde LĀKTURU DEDZINĀTĀJI

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

29.01.2022

Laiks

18:00

Cena

3€ - 5€

Cēsu teātrim jauna izrāde – “LĀKTURU DEDZINĀTĀJI” jeb cēsnieku stāsti

 

Vienas mūžības Vidzemei pietrūktu

Ja tai nebūtu savas Cēsis….

29.janvārī pl. 18.00 Cēsu teātris aicina skatītājus uz pirmizrādi intriģējošam jauniestudējumam “Lākturu dedzinātāji” jeb cēsnieku stāsti, kas notiks koncertzālē “Cēsis”. Uz patiesiem dzīves stāstiem balstītā izrāde ir sirsnīga satikšanās ar zināmām un nesatiktām personībām, palīdzot laikmeta sajūtas iegūt arī dziesmās, senās fotogrāfijās un vizuālās liecībās.

Matiasa Jansona skulptūras “Gadsimtiem ejot” (tautā saukta arī par Laika veci) iedvesmoti, Cēsu teātra aktieri pētījuši un izzinājuši trīspadsmit, dažādos laikos un sociālās sistēmās dzīvojošu cēsnieku – personību dzīves stāstus, kuru esamība iedvesmo un liek novērtēt dzīvi. Šie stāsti liek uzdot jautājumus par cilvēka eksistences jēgu, brīvību, gribas brīvību, dzīvību, nāvi, eksistences absurdu un mīlestību. Izrādes pamatā nav dramaturģisks materiāls, bet pašu radīti stāsti, kas balstīti pētījumos un dokumentālos stāstos.

LĀKTURU DEDZINĀTĀJS – Jānis Gabrāns –  apturēs laiku un uz mirkli izgaismos epizodes no tādu cēsnieku dzīvēm kā Gustavs Grīns, rotas komandieris;

Maija Baltiņa, tēlniece; Melānija Vanaga, izsūtītā, rakstniece; Agra Daģe, dzejniece; Māra Suta, padomju laika veikala ZIEDI vadītāja; Maija Ozoliņa, mūzikas skolotāja; Astrīda Kamša, kultūras un sabiedriskā darbiniece, biedrības Harmonija vadītāja; Aina Karele, literāte, Cēsu Neredzīgo bibliotēkas bibliotekāre; Rudīte Pore, vecmāte, Rasma Bērziņa, izvadītāja; Dace Brakša, Arodu skolas un tagadējā Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pasniedzēja; Kārlis Dambis, ceļotājs un Kristīne Garklāva,  TV3 diktore, moderatore.

Cēsnieku personību tēlos iejutīsies Cēsu teātra aktieri Guntars Norbuts, Vēsma Lukstiņa, Jana Kļaviņa, Iveta Daiga, Dace Lezdiņa, Madara Ozoliņa, Lauma Daugiša, Inese Majore, Inese Romka, Iveta Gabrāne, Inuta Briede, Ilze Jansone, bet uz skatuves dziesmās un notikumos piedalās viss Cēsu teātra kolektīvs.

Izrādei muzikālo noskaņu veido teātra muzikālais vadītājs Juris Krūze ar R.Paula, M.Brauna, M.Kubliska, I.Kalniņa, A.Lapšāna, G.Freidenfelda un savām dziesmām.

Režisore – Edīte Siļķēna.

Izrādes gaismu un scenogrāfiski-virtuālo vidi veido Uģis Sirmais, sadarbībā ar Mārtiņu Kreili.

Leģenda vēsta, ka “Senos laikos Cēsīs dzīvojis tāds vīrs – kad pilsētnieki devās pie miera, viņš staigāja pa pilsētu ar nūju un mūžam gailošo, spožo lukturi. Visi zināja, kamēr šis vīrs staigās pa pilsētas ielām, ir droši un mierīgi. Kādu nakti vīrs pazuda… Ja kādā pilsētas šķērsielā reiz satiksiet vīru ar nūju un lukturi rokā – spodriniet luktura stiklus, tā gaisma vienmēr rādīs drošu ceļu jūsu labajām domām, sapņiem un darbiem!”

Ieejas maksa: 5,00 EUR (Cēsu DRAUGA kartes īpašniekiem 3,00 EUR). Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Informācija izrādes apmeklētājiem:

Izrāde notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams, ja bērns ir pieaugušā pavadībā, kam ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam Covid-19 tests nav jāveic, savukārt, bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts.