Cēsu teātra izrāde “Lākturu dedzinātāji” jeb cēsnieku stāsti

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

13.11.2022

Laiks

15:00

Cena

3€ - 5€

Svētdien, 13.novembrī plkst.15.00 Cēsu teātris aicina skatītājus uz izrādi intriģējošam iestudējumam “Lākturu dedzinātāji” jeb cēsnieku stāsti, kas notiks koncertzālē “Cēsis”. Uz patiesiem dzīves stāstiem balstītā izrāde ir sirsnīga satikšanās ar zināmām un nesatiktām personībām, palīdzot laikmeta sajūtas iegūt arī dziesmās, senās fotogrāfijās un vizuālās liecībās.

Matiasa Jansona skulptūras “Gadsimtiem ejot” (tautā saukta arī par Laika veci) iedvesmoti, Cēsu teātra aktieri pētījuši un izzinājuši trīspadsmit, dažādos laikos un sociālās sistēmās dzīvojošu cēsnieku – personību dzīves stāstus, kuru esamība iedvesmo un liek novērtēt dzīvi. Šie stāsti liek uzdot jautājumus par cilvēka eksistences jēgu, brīvību, gribas brīvību, dzīvību, nāvi, eksistences absurdu un mīlestību. Izrādes pamatā nav dramaturģisks materiāls, bet pašu radīti stāsti, kas balstīti pētījumos un dokumentālos stāstos.

LĀKTURU DEDZINĀTĀJS – Jānis Gabrāns – apturēs laiku un uz mirkli izgaismos epizodes no tādu cēsnieku dzīvēm kā Gustavs Grīns, rotas komandieris;
Maija Baltiņa, tēlniece; Melānija Vanaga, izsūtītā, rakstniece; Agra Daģe, dzejniece; Māra Suta, padomju laika veikala ZIEDI vadītāja; Maija Ozoliņa, mūzikas skolotāja; Astrīda Kamša, kultūras un sabiedriskā darbiniece, biedrības Harmonija vadītāja; Aina Karele, literāte, Cēsu Neredzīgo bibliotēkas bibliotekāre; Rudīte Pore, vecmāte, Rasma Bērziņa, izvadītāja; Dace Brakša, Arodu skolas un tagadējā Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pasniedzēja; Kārlis Dambis, ceļotājs un Kristīne Garklāva, TV3 diktore, moderatore.

Cēsnieku personību tēlos iejutīsies Cēsu teātra aktieri Vēsma Lukstiņa, Jana Kļaviņa, Iveta Daiga, Dace Lezdiņa, Madara Ozoliņa, Lauma Daugiša, Inese Majore, Inese Romka, Iveta Gabrāne, Inuta Briede, Ilze Jansone, bet uz skatuves dziesmās un notikumos piedalās viss Cēsu teātra kolektīvs.

Izrādei muzikālo noskaņu veido teātra muzikālais vadītājs Juris Krūze ar R.Paula, M.Brauna, M.Kubliska, I.Kalniņa, A.Lapšāna, G.Freidenfelda un savām dziesmām.

Režisore – Edīte Siļķēna.

Izrādes gaismu un scenogrāfiski-virtuālo vidi veido Uģis Sirmais, sadarbībā ar Mārtiņu Kreili.

Ieejas maksa: 5,00 EUR (Cēsu DRAUGA kartes īpašniekiem 3,00 EUR). Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

Pasākuma rīkotājs Cēsu Kultūras centrs