Cēsu pilsētas svētki 818

Vieta Cēsis,

Datums

19.07.2024 - 21.07.2024

Jūlijam sasniedzot savu kulmināciju, trīs dienu garumā, no 19.jūlija līdz 21.jūlijam, Cēsis iemirdzēsies tuvāk zvaigznēm un svinēs svētkus “Cēsis 818”. Svētku nedēļas nogali piepildīs tradicionāli krāšņa notikumu programma – svētku koncerti, aktivitātes bērniem, dažādi sporta notikumi, svētku gājiens, tirdziņi un pavisam noteikti – karstākās vasaras ballītes.

Svētku programmu skaties ŠEIT!

(English version of Festival “Cēsis 818” programme available HERE)

Piektdienas, 19.jūlija, vakarā svētkus atklās un Cēsu Pils parku ieskandinās grupa “Mazais Princis”. Savukārt drīz vien pēc tam turpat, Cēsu Pils parkā, svinīgi iesoļos tradicionālā svētku gājiena dalībnieki.

Svētku gājienā piedalās visdažādākās Cēsu novada kopienas un kolektīvi – uzņēmumi, sporta komandas, interešu grupas un citi novadnieki! Ik gadu gājiena dalībnieki aicināti īpaši parūpēties par savu vizuālo noformējumu, iekļaujoties kopējā svētku tematikā – Cēsis tuvāk zvaigznēm! Zvaigžņu tematika gan svētkiem, gan gājienam saistīta ar Cēsu apņemšanos 2025. gadā kļūt par Latvijas kultūras galvaspilsētu.

No plkst.20.30 cēsnieki un viesi pulcēsies uz Valmieras ielas, sākot no Valmieras ielas un Niniera ielas krustojuma, lai plkst.21.00 kopīgi dotos gājienā pa Valmieras ielu, Vienības laukumu un Lenču ielu, noslēdzot gājienu Pils parkā, kur svinīgi pasniegsim apbalvojumu “Gada Cēsnieks 2024”.

Pēc svinīgās ceremonijas noslēguma, gājiena dalībniekus un svētku viesus aicinām piedalīties vēl nebijušā svētku “Cēsis 818” notikumā “Svētku koris” un sadziedāties kopā ar aktieriem un mūziķiem.

Vakara turpinajumā Vienības laukumā vasarīga ballīte ar DJ Didzi Kozlovski, savukārt Cēsu Pils parkā krāšņa zaļumballe ar grupu “Zuši”.

Piektdienas svētku notikumus papildinās arī Cēsu muzeja rīkota zinātniska konference “Viduslaiku kultūras mijiedarbība: Godinot Volteru fon Pletenbergu”. Vairāki eksperti un citi jomas pārstāvji atskatīsies vēsturiskajos notikumos, kā arī runās par viduslaiku ietekmi uz mūsdienu kultūru.

Sestdienas, 20.jūnija, rīts iesāksies tradicionāli agri – jau no plkst.8.00 pūtēju orķestris “Cēsis” modinās cēsniekus un pilsētas viesus, lai pēc tam kopīgi dotos svētku piedzīvojumos. Rožu laukumā un Cēsu vecpilsētā notiks amatnieku un mājražotāju svētku tirdziņš un koncerti, kuros uzstāsies Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi. Savukārt vakarā Rožu laukumu pieskandinās retro zaļumballe ar pūtēju orķestri “Cēsis”.

Sestdienas rītā Pils laukumā aicinām pašus mazākos un viņu ģimenes piedalīties īpaši viņiem sagatavotā programmā – radošas aktivitātes, priekšnesumi un spēles. Plkst.11.00 notiks rīta vingrošana bērniem, kam sekos BIKIGrupas un dzejnieces Ineses Zanderes koncerts, pēc tam – koncerts “Bērni un jaunieši Cēsīm”.

Maija parkā norisināsies zolītes un šaha turnīri, savukārt mākslas telpā “Mala” norisināsies dizaina tirgus. Turpat Lenču ielā apmeklētājus gaidīs antīko automobiļu kluba auto izstāde.

Vienības laukums no plkst.10.00 piedāvās vietu nesteidzīgai atpūtai ar mūziku un street food kafejnīcām. Laisko atpūtu uz mirkli pārtrauks jautra tradicionālā izklaide – vasaras slēpojiens “Ziedošās slēpes”, bet vakarā norisināsies neona disko ar DJ Emīls Spulle, DJ Linda Samsonova un DJ Levan, kur cilvēki aicināti tērpties baltā, lai neona gaismas iemirdzas vēl krāšņāk.

Cēsu Pils parkā plānota krāšņa un piepildīta diena. Dienu iesāks pārbūvēto motociklu skate “Custom Bike Show” un Amerikas Auto klubs. Savukārt vēlāk vakarā muzikālo programmu sāks A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi, kam sekos Shipsea un Vidzemes kamerorķestris. Vakara turpinājumā uzstāsies mākslinieks Prusax, bet pēc viņa uz skatuves kāps Intars Busulis un Abonementa orķestris. Pusnaktī Cēsu Pils parku ieskandinās “The Originals”, kam sekos grupas “Pisang Ambon” uzstāšanās un noslēgumā svētku balle turpināsies ar grupu “The Originals”.

Stadionā visas dienas garumā notiks dažādas sporta aktivitātes – pludmales volejbols, 3×3 basketbols, roundnet sacensības un apmācības, 3×3 florbols.

Ekstrēmo sporta veidu cienītājiem būs iespēja piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs. Valmieras ielā 1, Velosolutions velo trasē jeb pump track norisināsies BTA Pump Track čempionāta 2.posms, kurā piedalīties aicināti visu vecumu un meistarības līmeņu dalībnieki ar dažādiem braucamrīkiem. Turpat blakus esošajā Cēsu skeitparkā norisināsies “Dynami:t Jam” sacensības.

Svētdiena, 21.jūlijs, veltīta atpūtai un sporta aktivitātēm. Pils laukumā sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā notiks svētku pikniks, kur apmeklētāji aicināti ierasties ar saviem piknika groziem un sedziņām, lai baudītu nesteidzīgu svētku noslēgumu – pikniku ar dažādām radošām un olimpiski sportiskām nodarbēm.

Sporta aktivitātes stadionā turpināsies ar pludmales volejbolu, basketbola metienu konkursiem, soļbolu senioriem, skrējienu “4 gadalaiki – vasara”, kā arī Zvaigžņu spēli basketbolā, savā starpā spēkojoties Cēsu un Priekuļu komandām.

CATA kultūras namā notiks Cēsu novusa turnīrs amatieriem, savukārt laukumā pie Niniera ielas aicinām uz suņu izstādi, sacensībām un dažādiem konkursiem.