Cēsu novada mākslinieku konkursa izstāde vizuālajā mākslā “Cēsu novada mākslas balva 2023”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

06.10.2023 - 10.12.2023

Cēsu Izstāžu nams atklāj rudens sezonu ar vizuālās mākslas konkursa izstādi “Cēsu novada mākslas balva 2023”, kas būs skatāma no 6.oktobra.

Jau ceturto gadu Cēsu Izstāžu nams aicina Cēsu novada māksliniekus piedalīties vizuālās mākslas konkursa izstādē “Cēsu novada mākslas Balva 2023” ar laikmetīgiem un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbiem. Cēsu novada mākslinieki veido nozīmīgu pilsētas identitātes daļu, padarot pilsētas dzīvi neatkārtojami krāsaināku un radošāku. Konkursa izstāde tiek organizēta, lai izceltu Cēsu novada profesionālo mākslinieku veikumu un nozīmi Cēsu novada un Latvijas kultūras dzīvē. Katram māksliniekam ir savas izaugsmes, sasniegumu, padarīto un nepadarīto darbu un vērtību pārvērtēšanas laiks. Pa kādu ceļu mākslinieki ir virzījušies šī gada laikā? Vai mākslas darbu autoriem ir ar ko lepoties un ir ar ko sevi un Cēsu novada iedzīvotājus iepriecināt? Kādu redzējumu, izpratni un vērtības pārstāv autori?

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 3.decembrim. Izstādes noslēgumā gada balvai pieteiktos darbus vērtēs profesionāla žūrija. Ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu māksliniekiem – konkursa dalībniekiem paredzēts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva, kas tiks pasniegta apbalvošanas pasākumā 30.novembrī. Aicinu ikvienu aktīvi iesaistīties un nobalsot par tīkamāko darbu!

Gada balvas mērķis ir radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicināt un materiāli atbalstīt Cēsu novada mākslinieku radošo darbību, kā arī popularizēt Cēsu pilsētas un novada profesionālos māksliniekus un viņu radītos darbus. Iesniedzamie darbi var pārstāvēt visus vizuālās mākslas žanrus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, stikla mākslu un citas tehnikas. Dalībai izstādē un gada balvā iesniedzami vizuālās mākslas darbi, kurus realizējuši Cēsu pilsētā, Cēsu novadā dzīvojošie vai ar pilsētu un novadu saistīti profesionāli mākslinieki.