Cēsis 814. Svinam kopā!

Vieta Cēsis,

Datums

18.07.2020

Sestdien, 18.jūlijā, Cēsu gada lielākos svētkus “Cēsis 814” svinēsim kopā, bet daļēji attālināti. Svētku galvenais izaicinājums šoreiz ir nodrošināt ne tikai saistošu un dinamisku svētku programmu dienas garumā, bet panākt svētku viesu un virtuālo apmeklētāju līdzdalību. Tāpēc piedāvājam dažādus risinājumus, kas ļaus svinības baudīt arī, neatrodoties to norises vietā.

Programma šogad veidota, lai īpaši izceltu radošos cēsniekus – māksliniekus, mūziķus, pavārus, uzņēmējus, sportistus utt. Gatavojoties svētkiem, tiek veidots raidījumu cikls “Cēsis 814 – svinam kopā!”, un jau no maija ik nedēļu pie skatītājiem nonāk saruna ar kādu sabiedrībā zināmu radošu cēsnieku vai cēsnieku apvienību, lai kopīgi gatavotos svētkiem. Raidījumi skatāmi Cēsu novada Facebook lapā, kā arī kanālā ReTV. Vienkopus visi raidījumi redzami cesis.lv.

Svētku programma skatāma ŠEIT.

“Cēsis 814” tiešraidi 18.jūlijā aicinām vērot uz ekrāniem Rožu laukumā un Pils laukumā, restorānos, kafejnīcās, pagalmos, mājās un jebkur citur pasaulē, kur pieejams interneta pieslēgums! Tiešraides būs Re:TV kanālā un cesis.lv. Svētku aktivitātes paredzētas daudzviet pilsētā, tām pieslēdzoties no svētku studijas visas dienas garumā.

Svētku skatuve un studija, no kurienes tiks pārraidīta lielākā daļa koncertu, atradīsies Cēsu Pils dārzā. Ņemot vērā ierobežoto teritoriju un potenciāli lielo apmeklētāju interesi, filmēšanas procesu nebūs atļauts vērot klātienē.

Savukārt Cēsu teātra izrādi bērniem “Vardulēns” būs iespējams vērot klātienē koncertzālē “Cēsis”. Ieejas karšu skaits ir ierobežots un tām var pieteikties, rakstot uz kultura@cesis.lv. Viena persona līdz 10.jūlijam var pieteikties divām ieejas kartēm.

Svētki ir par kopā būšanu un kopā svinēšanu, tāpēc jau laikus aicinām apkaimes organizēt kaimiņu svētkus, lai radītu svētku sajūtu ikkatrā pilsētas vietā!

Uguņošana svētku laikā izpaliks, taču līdz ar tumsas iestāšanos pirmo reizi svinīgi tiks izgaismots atjaunotais Sv.Jāņa baznīcas tornis, kas ir redzams no teju jebkuras vietas pilsētā.

 

Svētku programma

Svinību diena sāksies ar tradicionālo pilsētas modināšanu no orķestrmobīļa ar pūtēju orķestri “Cēsis” (diriģents Jānis Puriņš), kas no plkst.9.00 sāks savu ceļu pa Cēsu ielām. Koncertprogramma un tiešraide sāksies plkst.11.00. Visas dienas garumā pasākumus vadīs moderators Jānis Romanovskis, svētku režisore Gunita Bārda.

Muzikālo baudījumu svētku tiešraides vērotājiem un viesiem sniegs fonds “Viegli” ar Vidzemes kamerorķestri (diriģents Andris Veismanis), Cēsu amatiermākslas kolektīvi, eksperimentu šovs ar zinātkāres centru “Zinoo”, Zigfrīds Muktupāvels un Jānis Lūsēns, Kaspars Zemītis, Zintis Žvarts, Ieva Kemlere, Rihards Saule, Rīmdari, Valdis Atāls un Arnolds Kārklis, Una Aizgale un Matīss Žilinskis, Miks Dukurs ar grupu, Franco Franco, “Pulsa efekts”.

Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” līdzdibinātāja Žanete Grende par gaidāmo koncertu: “Desmit gados, kad radīti tik daudzi kultūras notikumi, mainījusies arī mūsu mūzika. Kopā ar Vidzemes kamerorķestri radītā programma koši izskanēja fonda “Viegli” reģionālajos koncertos. Ceram, ka šajā lielo pārmaiņu laikā tā spēs iedvesmot ikvienu uz jaunām idejām, darbiem un izaugsmi!”

No plkst.9.00 līdz plkst.16.00 Cēsu tirgus teritorijā atradīsies neliels svētku tirdziņš, kur no aptuveni 100 dalībniekiem būs iespējams iegādāties Cēsu un apkārtnes amatnieku un mājražotāju sagādātos labumus. No plkst.11.00 darbosies dizaina tirgus, pulcējot Latvijas labākos modes, aksesuāru un interjera lietu dizainerus Mākslas telpas “Mala” teritorijā.

Par svētku ēdienreizēm tiešraides programmā rūpēsies kafejnīcas “Jāņoga” šefpavārs Jānis Sproģis, restorāna “Kest” šefpavārs Māris Jansons un kafejnīcas “Vinetas un Allas kārumlāde” gardumu meistares Vineta Žamoidika un Alla Oldermane.

Arī šogad būs sporta svētku zona. No plkst.11.00 līdz plkst.16.00 Cēsu pilsētas stadionā norisināsies sportiskās aktivitātes visai ģimenei “SPORTS VIENO”. Sportisti no dažādiem sporta veidiem ļaus ikvienam interesentam iejusties sportista lomā un izjust cīņas sparu. Nelielos turnīrus organizēs florbolisti, basketbolisti un volejbolisti. Paraugdemonstrējumus, kā savaldīt bumbu ar kājām un galvu, rādīs futbolisti, smiltīs grieķu-romiešu cīņas demonstrēs Cēsu jaunie cīkstoņi. Būs iespēja pamēģināt uzspēlēt badmintonu, kā arī jaunu un interesantu sporta veidu – roundnetu. Būs iespēja vērot, kā basketbolisti “zumbo” un florbolisti jogo.

Vakara noslēgumā plkst.21.00 tiks apbalvots “Gada cēsnieks”, pēc kā sekos brīvdabas kino seanss – filma “Motociklu vasara” uz ekrāniem Rožu laukumā un Pils laukumā.

No plkst.21.30 ikviens aicināts pievienoties Cēsu virtuālajai ballītei! Ballīte norisināsies interneta platformā. Informācija par pieslēgšanos sekos. Kā informē Fonokluba pārstāvis Jānis Sildniks, jau no pirmās ārkārtas situācijas nedēļas “Fonoklubs” neatlaidīgi turpināja uzturēt ballīti digitālajā vidē, piedāvājot muzikāli izglītojošas lekcijas un koncertus līdz pat jūnijam. Cēsu svētkos šis formāts sasniegs savu kulmināciju, norisinoties vērienīgākajai no “Fono” digitālajām ballītēm, kurā par muzikālo noformējumu gādās dīdžejs Toms Grēviņš un “Riga Reggae”, kuru pārstāvji klausītājus pandēmijas laikā priecēja gan dīdžeju, gan koncerta formātā.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.