ČELLO RITMICO. MŪZIKA AR ENERĢIJU

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

17.09.2022

Laiks

13:00

Cena

12€ - 20€

Gļebs Pišņaks I Pyšniak, čells / Lietuva

Guntars Freibergs, sitaminstrumenti

Pāvels Ginters I Giunter, sitaminstrumenti / Lietuva

Spožākais jaunās paaudzes lietuviešu čellists Gļebs Pišņaks, viens no vadošajiem latviešu perkusionistiem Guntars Freibergs un Lietuvas sitaminstrumentu spēles leģenda Pāvels Ginters festivāla “Čello Cēsis” klausītājiem dāvās ekspresīvu un daudzšķautņainu Baltijas komponistu koncertprogrammu, kuras centrā  ir čella un sitaminstrumentu saspēle.

Koncerta ievads iecerēts ekspresīvi dinamisks, kur lietuviešu komponista Anatolijus Šenderovas 1992.gadā rakstītajai Sonātei Čellam un sitaminstrumentiem sekos ritmiski azartiskais izraēļu komponista Avner Dorman darbs perkusiju duetam Gyro, liekot ieskanēties austrumu tautas mūzikas ritmiem un avangardam. Programmas vidusdaļa aizritēs emocionāli intīmākā gaisotnē – ar leģendārā igauņu skaņu meistara Arvo Pērta darbs Fratres pārlikumā čellam solo un diviem sitaminstrumentālistiem. Turpinājumā vēl viens Anatolijus Šenderovas darbs, orientālās mūzikas intonācijām bagātais Two songs of Sulamith. Bet koncerta kulminācijā – dinamisks un enerģisks  pašmāju komponista Platona Buravicka jaundarba ,,Laika konspersija – diviem sitējiem un čellam” pasaules pirmatskaņojums, bet fināla noskaņai atstāts Pērta Spiegel im spiegel.

Starptautiskā festivāla “Čello Cēsis” uzticamajiem apmeklētājiem neparastā instrumentācija – čells un perkusijas, nav sveša. 2018.gada programmā viens no talantīgākajiem latviešu čellistiem Ēriks Kiršfelds un sitaminstrumentālistu ansamblis Perpetuum Ritmico atskaņoja ķīniešu komponista un diriģenta Tan Duņa slaveno Elēģiju “Sniegs jūnijā” čellam un perkusiju ansamblim.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.