Čello Cēsis. ČELLS UN BALSS_CLAUS & CLAUSEN

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

22.09.2023

Laiks

19:00

Cena

20€

Gaspars Klauss I Gaspar Claus, čells, Francija

Kaspers Klausens I Casper Clausen, balss, Dānija

Festivāla orģinālākais koncerts gaidāms piektdienas vakarā, kad izskanēs franču čellista Gaspara Klausa un dziedātāja, dāņu indie popa apvienības Efterklang solista Kaspera Klausena rezidences laikā koncertzālē tapusī programma.

Gaspara Klausa un Kaspera Klausena sadarbībā ir kaut kas liktenīgs. Gaspars dzimis Francijā, karstā 1983. gada vasaras dienā un kļuvis pazīstams ar savu muzikālo zinātkāri un atvērtību eksperimentiem, ko izspēlē uz sava čella, bet Kaspers dzimis Dānijā, aukstā 1982. gada ziemas naktī un galvenokārt nodarbojas ar mūziku apvienības Efterklang sastāvā.

Pirmais iemesls, kas mudināja abus mūziķus sadarboties, protams, ir viņu vārdi, kas līdzinās viens otram tiktāl, ka prātam dabiski rodas kārdinājums viņus sajaukt. Abu kopīgais draugs, režisors Vincents Mūns bija tas, kurš abus iedrošināja uzsākt kādu kopprojektu.

Likteņa kopā savesti, Klauss un Klausens 2015. gada februārī devās uz Portugāli, lai ierakstītu albumu Claus & Clausen. Rezultāts bija ārkārtīgi noslēpumains muzikāls vēstījums, atrauts no mūsu laika un ārpus jebkura konkrēta mūzikas žanra.

Abi mūziķi atkal ir satikušies – šoreiz festivālā Čello Cēsis. Uzsākuši muzikālos meklējumus un kopradi Latvijā , festivāla atklāšanā Gaspars un Kaspers klausītājiem dāvās iespēju piedzīvot pavisam unikālasprogrammas pirmatskaņojumu!

Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"