Bezmaksas ekskursija pa jūgendstila maršrutu Cēsīs

Vieta Cēsis,

Datums

31.10.2020

Laiks

11:00

Cena

Bez maksas

Lai popularizētu vienu no kultūrvēsturiskā mantojuma aspektiem Cēsīs – jūgendstila arhitektūru, ir tapis jauns pastaigu maršruts pa Cēsu vecpilsētu. Sestdien, 31. oktobrī plkst. 11.00  visi interesenti ir aicināti uz jūgendstila maršruta publisko bezmaksas ekskursiju.

Ekskursijas sākums paredzēts pie Cēsu Tūrisma informācijas centra Baznīcas laukumā 1. Reģistrācija ekskursijai ir noslēgusies, jo ir sasniegts ekskursijas dalībnieku maksimālais skaits.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un rūpējoties par apkārtējo drošību,  ekskursijas laikā lūdzam lietot sejas masku un ieturēt 2 metru distanci.

Izveidotais maršruts aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus atklāt un apskatīt jūgendstila skaistās ēkas un to detaļas, kuras paslēpušās pilsētas šaurajās un šarmantajās ieliņās. Dodoties pastaigā, varēs iepazīt seno laiku Cēsis, uzzināt, kas mājojis un bijis senajos namos, kādi aizraujoši notikumi tur notikuši un, kas tur atrodas šodien.

Lielākajai daļai termins “jūgendstils” saistās ar Rīgu vai Liepāju, kur ir liels skaits jūgendstila arhitektūras ēku.  Cēsis ir vienīgā pilsēta Vidzemē ar tik bagātu kultūrvēsturisko mantojumu saistībā ar jūgendstila arhitektūru.  Cēsīs 19.gs. beigās 20.gs. sākumā arhitektūra attīstījās līdzīgi citām pilsētām Eiropā. Pilsētas nozīmei augot, tās ielas rotājās ar vēsturisko stilu paraugiem. Īres nami, ar vai bez veikaliem, privātmājas, sabiedrības ēkas –  atgādina par svarīgākiem šī vēsturiskā perioda sabiedrības procesiem un ilustrē stāstu par tiem.

Ekskursiju organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.