ASV Jūras spēku Eiropā un Āfrikā rokgrupas “Flagship” koncerts

Vieta Līgatnes Kultūras nams, Spriņģu iela 4, Līgatne

Datums

18.11.2022

Laiks

18:00

Cena

Bez maksas

No 15. līdz 18.novembrim Latvijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Jūras spēku Eiropā un Āfrikā orķestra (U.S. Naval Forces Europe and Africa Band) rokgrupa “Flagship”, sveicot Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā, kā arī turpinot atzīmēt Latvijas un ASV diplomātiskās sadarbības simtgadi. Koncerttūres ietvaros rokgrupa “Flagship” sniegs bezmaksas koncertus Jaunolainē, Daugavpilī un Rīgā, savukārt Līgatnē koncertā piedalīsies arī Latvijas Jūras spēku orķestra rokgrupa “Vairogs”.

Piektdien, 18.novembrī, plkst.18.00 ASV un Latvijas Jūras spēku mūziķi viesosies Līgatnes Kultūras namā, papildinot Valsts svētku pasākumu.

ASV Jūras spēku Eiropā un Āfrikā orķestra rokgrupa “Flagship” ir populārās mūzikas grupa, kas izvietota Neapolē, Itālijā. Rokgrupa nodrošina atraktīvus un dinamiskus priekšnesumus dažāda vecuma publikai koncertos un starptautiskos pasākumos gan Eiropā, gan Āfrikā.

Repertuārā iekļautas gan pagājušā gadsimta četrdesmito gadu populārākās dziesmas, gan mūsdienīgas rokenrola, hip-hopa un ritmblūza kompozīcijas. Šai koncerttūrei rokgrupas mūziķi ir sagatavojuši arī īpaši Latvijas publikai veltītus muzikālus pārsteigumus.

“Ikvienam orķestra mūziķim starptautiskā sadarbība ir nozīmīgs veids savas profesionālās meistarības pilnveidošanai. ASV ir ilgstoši mūsu sabiedrotie ne tikai militārā, bet arī muzikālā jomā, tādēļ ir ļoti svarīgi šo sadarbību uzturēt un dalīties pieredzē. Šo sadarbību ietvaros mums ir bijusi arī iespēja dalīties ar savām vērtībām un kultūras bagātību, kā arī no kolēģiem iemācīties daudz ko jaunu. ASV Jūras spēku mūziķu koncerti Latvijā būs lielisks apliecinājums mūsu sadarbības turpinājumam,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.

Latvijas un ASV diplomātiskās sadarbības simtgades ietvaros jau notikuši ASV armijas Eiropā un Āfrikā vokāli instrumentālā ansambļa (ASV Army Europe and Africa Band) koncerti Latvijā šī gada maijā sadarbībā ar Latvijas Zemessardzes orķestri, savukārt jūnijā ar koncerttūri ASV galvaspilsētā Vašingtonā viesojās Latvijas Jūras spēku un Zemessardzes orķestru mūziķi, uzstājoties arī kopā ar ASV Prezidenta Jūras kājnieku orķestri (U.S. President’s Own Marine Band).
Kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas Latvijas militārie orķestri ir sadarbojušies ar daudziem ASV militārajiem orķestriem, tostarp, ASV Prezidenta Jūras kājnieku orķestri, Mičiganas Nacionālās gvardes 126. armijas orķestri, ASV Gaisa spēku orķestriem, ASV armijas 1.kājnieku divīzijas orķestri un daudziem citiem.

Visi koncerti ir bez ieejas maksas.

Koncerti tiek rīkoti, sadarbojoties Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestru vadībai, ASV Jūras spēkiem, ASV vēstniecībai Latvijā, kā arī koncertu norises vietām – Jaunolaines novada pašvaldību, Jaunolaines Kultūras namu, Olaines Mūzikas un mākslas skolu, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolu, Daugavpils Vienības namu, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemeļrīgas kultūras apvienību un Līgatnes kultūras namu.