Andrejs Osokins un Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

14.03.2020

Laiks

19:00

Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250.jubileju, programmā dzirdēsim viņa Piekto klavierkoncertu pianista Andreja Osokina interpretācijā. Andrejs ir Lielās mūzikas balvas laureāts un guvis atzinību pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos. Kritiķu vērtējumā viņam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”. 2020.gadā Andrejs ir Koncertzāles “Cēsis” rezidējošais mākslinieks, un Bēthovenam veltītajam koncertam gada turpinājumā sekos vēl divi – solo programma kopā ar operas dīvu Marinu Rebeku un Trīs Osokinu koncerts.

Savukārt koncerta krāšņākā pērle būs Nikolaja Rimska-Korsakova populārākais skaņdarbs – simfoniskā svīta Šeherezade, kas klausītājiem atklās Austrumzemju brīnumus, kurai iedvesmu komponists smēlies no arābu teiksmu cikla “1001 nakts pasakas”. Zināms, ka simfoniskajam darbam Rimskis-Korsakovs virknējis nevis veselas pasakas, bet savstarpēji nesaistītas epizodes, un pieņemts uzskatīt, ka sākuma tēma zīmē sultānu, savukārt populārais vijoles solo ir Šeherezades portrets. Otrā daļa piedāvā austrumu brīnumu tēlojumu un kaujas skatu. Trešajā daļā iztēlojamies mīlas ainas, savukārt ceturtajā daļā visai mežonīgu svētku svinēšanu pārtrauc vētra, kuras kulminācijā kuģis sašķīst pret klinti. Viļņi norimst, Šeherezades balss izdziest, sultāns iemieg.

Andrejs Osokins, klavieres

Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris (ERSO)

Diriģents Kaspar Mänd

Programmā: R. Kangro Arcus, L. van Bēthovens Piektais klavierkoncerts un N. Rimskis-Korsakovs Šeherezade.

*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.