AMBIENTE SKATUVE_Eydis Evensen un Sinfonietta Rīga stīgu kvartets

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

09.12.2022

Laiks

19:30

Cena

15€ - 20€

Eidisa Evensena, klavieres

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets

Savā mūzikā komponiste un pianiste Eidisa Evensena iedvesmu smeļas Īslandes dabā, kā arī Filipa Glāsa daiļrades minimālismā. Kopš agras bērnības aizraujoties ar klasisko mūziku, viņa gadu gaitā ir turpinājusi veidot savu personīgo skaņu pasauli. Eivensenas klavieru kompozīcijas sakņojas ziemeļvalstu tradīcijās, kur mūzika bieži atgādina dabas ainavas, radot īpašas noskaņu un krāsu emocionālās harmonijas. Eidisas mūzika savā ziņā atgādina pirmo Īslandes indie mūzikas vilni, kas pārņēma pasaule laikā no 2014. – 2017. gadam. Plūstošais Eidisas klavieru skanējums rada sava veida nostalģiju un ilgas, bet reizē arī gaišumu un cerības.

2021. gadā klajā nāca Eidisas Evensenas debijas albums “Bylur” (tulkojumā no īslandiešu valodas “sniega vētra”), ar kuru mūziķe pārliecinoši sevi pieteica starptautiskajā arēnā, uzstājoties Londonā, Parīzē, Berlīnē un Madridē.

Evensena uzaugusi mazapdzīvotā pilsētā Īslandes skarbajā ziemeļu pusē, kur, vērojot vētras aiz loga, klausījās dažāda stila mūziku no Pētera Čaikovska līdz Led Zepelin. Sešu gadu vecumā viņa sāka apgūt klavierspēli un tā aizsākās vīnas muzikālais ceļš.

Kopā ar Eidisu koncertā Cēsīs uzstāsies Sinfonietta Rīga stīgu kvartets, bagātinot viņas radīto skaņu pasauli.

Pirmās 50 biļetes par īpašo cenu – 15 EUR, pārējās – 20 EUR.

Koncerts 1 daļā.

Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

 

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.