15. “Kasešu nakts”

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

15.02.2020

Laiks

19:00

Sestdien, 15. februārī, Mākslas telpā “Mala” notiks cikla “Kasešu nakts” 15. pasākums. Sākums plkst.19.00. Šis būs arī piecu gadu jubilejas pasākums, kopš pirmās “Kasešu nakts”, kura notika 2015. gada pavasarī. Pirmajā daļā plānota saruna par mūzikas izdošanu pagrīdes apstākļos. Īpašo viesu statusā būs Pārdaugavas kasešu izdevēji – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka jeb Juris Bērziņš.

Vorslavs plašāk zināms, kā industriālās mūzikas apvienības “Claustrum”, “Rudens lapas”, “Clausthome” un citu formējumu dalībnieks. Savu radošo darbību sācis pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū, kad ar domubiedriem nodibinājis muzikālās apvienības “Putekļi” un t.u.m.s.a.”. Pagrīdes mūziķu radīto darbu izdošanai 1986. gadā izveidojis sākotnēji lenšu un vēlāk arī kasešu izdevniecību “T.U.M.S.A. Home Rec.” Mūziku šajā izdevniecībā izdod līdz pat 1994. gadam. 2010. gadā Vorslavs kasešu izdošanas tradīciju atjauno un nodibina izdevniecību “Underbed Storage”. Tiek izdoti restaurētie paša Laura projektu ieraksti, kā arī citu pagrīdes mūziķu ieskaņojumi. Lauris Vorslavs aktīvi darbojas ne tikai, kā mūziķis un izdevējs, bet arī Hardija Lediņa mūzikālā mantojuma glabātājs un skaņu inženieris. Ar Laura Vorslava palīdzību izdošanai vinila platēs Beļģijā tiek sagatavoti vairāki N.S.R.D. (Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīca) vēsturisko albumu ieraksti.

Stropu Jurka jeb Juris Bērziņš plašāk zināms, kā industriālās mūzikas projekta “Strops” radītājs. Darbojies arī tādos eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektos, kā “Klusie Viesi” un “V.S.K.B.” Sadarbojies ar industriālās mūzikas leģendu Reno Kraukli jeb Knābi. Kasešu izdošanai pievērsās 2014. gadā, kad izdeva Latvijas industriālās mūzikas izlasi “Krankvāls”. 2019. gads Stropu Jurkam bija sevišķi aktīvs, Kraamu bode izdeva veselas piecas kasetes, kā arī grupas “Lethal Ejaculation” kaseti, kuras oficiālais izdošanas gads gan ir 2017.

Kasešu nakts otrajā daļā, kura sāksies ap 21:00, plānota svētku diskotēka jeb tintutēka. Kā pirmie savas iecienītākās kasetes uztīs ciemiņi no Pārdaugavas – Lauris Vorslavs un Stropu Jurka. Pēc viņiem pie kasešu žokeja pults stāsies pasākumu cikla veterāns Caurvējš jeb Andrejs Matvejs, kurš allaž pārsteidzis ar pilnīgi negaidītu muzikālo izvēli. Ap pusnakti viņu nomainīs Raimonds Mežaks. Pasākuma muzikālo daļu ar īpašu ierakstu selekciju noslēgs kasešu žokejs Raksta, kurš plašāk pazīstams, kā Malas Didzis. Par pasākuma vizuālo noformējumu apsolījis parūpēties “Kasešu nakts” atbalstītājs un draugs, talantīgais video mākslinieks Ģirts Užāns no Cēsīm.

Informāciju sagatavoja Raimonds Mežaks

Tālrunis 29639946

E-pasts: raimonds.mezaks@gmail.com