Vitas Valdmanes keramikas izstāde “Salidojums”

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

07.06.2024 - 07.07.2024

Cēsu Izstāžu namā no 7.jūnija līdz 7.jūlijam būs apskatāma keramikas izstāde “Salidojums”, kurā izstādīti keramiķes Vitas Valdmanes (1966) darbi.

Izstādē būs apskatāmi gan mākslinieces jaunākie darbi, gan senāk tapušie – tās ir radības, ko izlolojis Vitas Valdmanes vērīgais skatiens un sirsnīgi radošais pieskāriens. Dažādo radību vidū galvenā loma ir putniem, kas ir Vitas Valdmanes mākslas pamattēma jau kopš studiju gadiem Latvijas Mākslas akadēmijā.

Mākslas zinātniece Baiba Eglīte par Vitas Valdmanes radošo darbu saka: “Putni, kukaiņi, abinieki, sēnes… Bez vārdiem runājošā dabas dzīve ir Vitas mākslas valstība. Varbūt mums nepatīk blusa, ērce vai zirneklis, tomēr katram radījumam ir sava vieta un uzdevums lielajā dzīvības ķēdē. Visa apkārtējā daba – jebkura radība – faktiski ir savstarpēji sasaistīts informatīvs lauks. Šajā likumsakarīgā saistībā cilvēks nebūt nav pārāks par vissīkāko radījumu, kaut aizmirsis dabisko kopsakarību.”

Izstāde “Salidojums” tiks atklāta 7.jūnijā plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā (Cēsis, Pils laukums 3). Tā būs apskatāma līdz 7.jūlijam katru dienu plkst. 10.00–18.00.