Izstāde-gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!”

Vieta Jaunpiebalga,

Datums

12.08.2023

Laiks

09:00

Jau 18.reizi notiks ikgadējā izstāde-gadatirgus ”Izvēlies Piebalgu!”. Šī gada tēma ”Goda mielasts”, aicinās novērtēt mājražotāju veikumu, sarūpēt goda mielastu savam ģimenes galdam un iepazīt kulinārijas šedevrus.

Arī šogad dienas pirmo daļu pavadīsim laukumā pie Jaunpiebalgas apvienības pārvaldes ēkas, Gaujas ielā 4, kur jau no plkst.9.00 sāksies amatnieku un mājražotāju andele. Plkst.10.00 notiks pasākuma atklāšana un zīmola “Izvēlies Piebalgu” piešķiršana. Atklāšanā viesus priecēs amatiermākslas kolektīvu teatralizēts uzvedums kopā ar “Ralfs gatavo”. ”Ralfs gatavo” iepazīstinās ar pārsteidzošo kulinārijas pasauli.

Paralēli andelei norisināsies dažādas aktivitātes bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem. Mazo pavāru skoliņā kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu un Lauru Grēviņu bērniem būs iespēja iepazīt veselīgu uzturu un pagatavot kaut ko vēdera priekam. Savukārt Jaunpiebalgas pludmales volejbola laukumā tiks aizvadīts ikgadējais turnīrs ”Ķenča kauss 2023”.

Izstādes-gadatirgus apmeklētāji varēs nobaudīt ne tikai mājražotāju gardumus, bet arī goda mielastu – zupu piebaldzēnu gaumē un gardās Piebalgas kūkas.

Jaunpiebalgas garajā krogā un Jaunpiebalgas Kultūras namā būs apskatāmas vairākas krāšņas un iedvesmojošas izstādes. Izstādē ”Piebalgas vēsturiskie krogi” varēs aplūkot senus priekšmetus, fotogrāfijas, šobrīd pieejamos izpētes rezultātus no Jaunpiebalgas muižas kroga, kā arī informāciju par citiem Piebalgas apkaimes krogiem.

Tiem, kas vēlas izzināt Jaunpiebalgas apkārtni, plkst.14.00 būs iespēja doties ekskursijā pa Piebalgas pakalniem ar launagu Viņķu kalnā.

Mūzikas mīļus plkst.17.00 Jaunpiebalgas Svētā Toma evanģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs koncerts “Vienu mirkli pirms…”, kurā piedalīsies operas soprāns Klinta Āboliņa, čellists Pauls Ēriks Skujiņš, koncertmeistare – Lelde Tīrele.
Par jaudīgu vakara programmu Jaunpiebalgas brīvdabas estrādē “TACES” parūpēsies “Teātra tenori” un viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skaļākajiem vārdiem – GACHO. Vakara turpinājumā lustīgu zaļumballi iegriezīs “Vēja radītie” un DJ Roberts Lejasmeijers.

Biļešu cena uz vakara programmu 10 EUR. Iepriekšpārdošanā 7 EUR. Biļetes nopērkamas Jaunpiebalgas apvienības pārvaldē un bilesuparadize.lv. Pilna pasākuma programma apskatāma interneta vietnē www.jaunpiebalga.lv.

Brauc pats un aicini citus!