Jauniešu Etnodienas 2023

Vieta Cēsis,

Datums

08.09.2023 - 10.09.2023

No 8. līdz 10. septembrim Cēsu novadā norisināsies Jauniešu Etnodienas 2023, kopā pulcējot jauniešus no Latvijas folkloras kopām, vietējo folkloras kopu dalībniekus un tradicionālās kultūras lietpratējus. Jaunieši trīs dienu garumā piedalīsies dažādās darbnīcās un meistarklasēs. Ikviens interesents aicināts apmeklēt publiskos pasākumus, kuros būs iespēja redzēt un dzirdēt Etnodienu dalībnieku muzicēšanu, kā arī piedalīties danču vakarā.

Jauniešu Etnodienas jau tradicionāli rudenī pulcē jauniešus, kas interesējas vai vēlas padziļināt zināšanas par folkloru. Tā ir iespēja apgūt dažādas latviešu folklorā balstītas prasmes un iemaņas, pievēršoties arī muzicēšanai un dziedāšanai. Šogad meistarklases norisināsies Cēsu novada Drabešos, Drabešu muižā un Drabešu Jaunajā pamatskolā un šajā reizē tiks izcelta Ziemeļvidzemes un Cēsu apriņķa tradicionālā kultūra un kultūras mantojums. Etnodienās dalībnieku uzmanība tiks pievērsta ne tikai muzicēšanai un dziedāšanai, bet arī tādām praktiskām iemaņām kā tradicionālo instrumentu būve un lokālās kulinārijas tradīcija. Ņemot vērā, ka Etnodienu dalībnieki bieži vien uzstājas dažādos pasākumos gan kā individuāli mākslinieki, gan folkloras kopu vai kapelu dalībnieki, šogad dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādus aktiermeistarības un skatuves runas meistarstiķus aktrises Janas Herbstas vadībā. Meistarklases vadīs arī dziedātāja Katrīna Dimanta.

Pasākuma ietvaros Cēsīs divus vakarus pēc kārtas notiks arī publiskas norises, kas bez maksas pieejamas ikvienam interesentam. 9. septembrī plkst. 21.00 Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē notiks danču vakars, savukārt 10. septembrī plkst. 15.00 Cēsu Izstāžu namā ikviens aicināts uz Etnodienu noslēguma koncertu, kurā muzicēs Etnodienu dalībnieki un skolotāji, prezentējot apmeklētājiem prasmes, ko apguvuši nodarbībās.