Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads
07.09.2024 - 20.10.2024
Izstādes “Dieva Zīmes” atklāšana 7. septembrī plkst. 15:00 Ungurmuižā.
Stikls kā materiāls ir gana specifisks, bet arī paver plašas iespējas radīt, gan dizaina, gan mākslas jomā. Stikla mākslas tradīcijas pasaulē un Latvijā sniedzas gana tālu. Stikls kā mūsu ikdienā plaši sastopams materiāls, bieži autoru izmantots arī mākslas darbu radīšanai.
No 7. septembra līdz 2024. gada 20. oktobrim Ungurmuižā skatāma Vinetas Grozas un Valda Putniņa izstāde “Dieva Zīmes”. Autoru simbioze kopizstādē uzsver gaismas nozīmi garīgajos un fiziskajos procesos, veidojot vizuālas metaforas stiklā. Mākslas darbu ekspozīcija aicina domāt par vērtību noturību, iespēju izvēlēties virzību, ātrumu un mērķi. Mākslinieki veidojot, interpretējot un radot izmanto stikla materiāla īpašības: izturību, gaismas caurlaidību, plastiku, trauslumu, asumu, funkcionālismu. Izstāde “Dieva Zīmes” aicina sajust spēku dziļākajās zemapziņas datnēs, aktivizēt latvisko kodu un izgaismo radīšanas pirmsākumus divu organismu mijiedarbībā.
“Katram cilvēkam ir savs siluets, sava faktūra. Mani domu nospiedumi stiklā ir faktūras un silueti, kas nes manu identitāti pasaulē,” uzskata māksliniece. Vineta Groza ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās nodaļas vadītāja, profesore kopš 2023. gada. LMA MA grāds (1999) Stikla mākslas nozarē. No 1998. gada Stikla un mākslas studiju centra dalībniece. Kopš 1993. gada regulāri piedalās stikla mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs – Dānijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Čehijā, Francijā, Somijā. 2012. gadā personālizstāde “Klasiskais stikls” Rihimaki Stikla mākslas muzejā Somijā.
Valdis Putniņš kopš 2021. gada studē Latvijas Mākslas akadēmijas vizuāli plastiskās mākslas stikla nodaļā. 2022. gadā absolvējis ISSP laikmetīgās fotogrāfijas skolu. Piedalījies un regulāri piedalās daudzās un dažādās grupu izstādēs stikla mākslā, laikmetīgajā fotogrāfijā, konceptuālajā glezniecībā – gan Latvijā, gan ārzemēs.
Savos konceptuālajos darbos tēlnieciskas pārdomas pauž stikla tektonikā, bieži tajās integrējot tekstu un fotogrāfiju. Aizrauj stikla, tekstila, betona, metāla, fotogrāfijas, krāsvielu savstarpēja sadzīvotspēja dažādos instalāciju formātos.