Ieraugi nedzirdēto. Dziesmu svētki

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

17.09.2023

Laiks

18:00

Cena

12€

BALSIS zīmju valodā koncerts Vidzemes koncertzālē CĒSIS
17. septembrī plkst. 18.00 Koncertzālē CĒSIS Jauniešu koris BALSIS aicina uz “IERAUGI NEDZIRDĒTO. Dziesmu svētki” ceturto, noslēdzošo koncertu. Skanēs koncertsērijas ietvarā līdz šim vēl nedziedātās dziesmas no šī gada Dziesmu svētku Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” un Koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” repertuāra. Koncerti veidoti īpašā vizuālajā noformējumā, kas ļauj cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem izbaudīt kormūziku.
Koncerta laikā uz ekrāna sinhroni notiks diriģenta un zīmju valodas tulka zīmju un žestu videoprojekcija, kas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ļaus labāk uztvert dziesmās pausto muzikālo, emocionālo un ritmisko vēstījumu, kā arī būt daļai no neaizmirstamās Dziesmu svētku pieredzes. Koncerta apmeklētājiem būs lieliska iespēja saskatīt kopīgo un atšķirīgo diriģenta un zīmju valodas tulka zīmju un žestu valodā.
Iepriekšējās trīs reizes pierāda, ka šādu koncertu organizēšana un realizācijas veids ir ļoti nozīmīgs sabiedrībai kopumā. Līdzās augstvērtīgam muzikālajam piedzīvojumam palielinās arī kormūzikas interesentu loks un tiek nodrošināts iekļaujošs kultūras notikums.
Koncertā piedalās Jauniešu koris BALSIS, mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģents Georgs Zujevs, pianiste Ieva Dzērve, zīmju valodas tulces Ieva Solovjova un Elza Veismane, zīmju valodas konsultante Brigita Lazda.