Ukraiņu mākslinieka Alekseja Ļeonova izstāde “Gara ceļiem”

Vieta Vecpiebalgas apvienības pārvalde, Alauksta iela 4, Vecpiebalga, Vecpiebalgas pagasts, Cēsu novads

Datums

11.11.2023 - 18.04.2024

Cena

Bez maksas

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Vecpiebalgas apvienības pārvaldes ēkā tika atklāta ukraiņu mākslinieka Alekseja Ļeonova izstāde “Gara ceļiem”, kas Vecpiebalgā būs apskatāma līdz 2024.gada 18.aprīlim.

Mākslinieks Aleksejs Ļeonovs ir viens no Ukrainas jaunajiem un talantīgajiem tēlniekiem, dziļš un prasmīgs portretists. Dzimis 1982.gadā, beidzis Tarasa Ševčenko Valsts mākslas vidusskolu un Nacionālo vizuālās mākslas un arhitektūras akadēmiju Kijivā, 2008.gadā kļuvis par Ukrainas Nacionālās mākslas savienības locekli. Aleksejs Ļeonovs jau studiju laikā aizrāvies ar filozofiju un mitoloģiju, pasaules kultūras un reliģiju vēsturi, un viņa darbu tematika ir plaša un daudzveidīga. Savos darbos tēlnieks atklāj cilvēces gara attīstību dažādos laikmetos un dažādās tautās un meklē atbildes uz filozofiska un reliģiska rakstura jautājumiem.  Mākslinieks atzīst, ka viņa darbu koncepcija ir cilvēku apvienošana ar mūžīgām vērtībām un augstākiem cilvēces gara centieniem.

Aleksejs Ļeonovs veido klasiskas un mūsdienīgas skulptūras pamatā no šamota un bronzas. Viņš ir autors unikālai izstādei “Cilvēces dižskolotāji”, kurā apvienoti vairāk nekā 100 ievērojamu pirmatklājēju, garīgo mentoru un ģēniju portreti. No 2005.gada līdz 2022.gadam vairāk nekā 210 autora personālizstādes notikušas Ukrainā, Polijā, Čehijā, Lietuvā un citās valstīs. Viņa skulptūras uzstādītas visos kontinentos – vairāk nekā 55 dažādās pasaules pilsētās. Diemžēl daļa no Alekseja Ļeonova bronzas skulptūrām ir pazudušas pašreizējās karadarbības rezultātā.

Izbaudiet šo tēlotājmākslas veidu un atklājiet sev ko jaunu!

Izstāde tapusi, sadarbojoties privātajam uzņēmumam “Bavaria Zahid” ar Vecpiebalgas vidusskolu.