ATCELTS – Ambiente skatuve_CARM /ASV/

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

21.04.2023

Laiks

19:30

Cena

15€

Sīdžejs Karmerjēri I CJ Camerieri /tompete,mežrags/

Trevers Hāgens I Trever Hagen /trompete, eletronika/

CARM ir multiinstrumentālista, producenta un aranžētāja Sīdžeja Karmerjēri solo projekts. CARM mūzikā trompete un mežrags spēlē lomas, kas parasti atvēlētas sitamajiem instrumentiem, ģitārām un balsij, kā arī tiecas izrauties ārpus ierastajiem klasifikācijas rāmjiem, kas šādus projektus, kuru priekšgalā ir instrumentālists, pieskaita zināmam žanram.

CARM mūzika nav ne džezs, ne klasiskā mūzika – ne arī skaņu celiņš kādam plašākam naratīvam. Tā ir laikmetīga populārā mūzika, kurā trompetes skaņa, ko parasti izmanto fona kolorītam un tekstūrai, nekautrējoties iznāk priekšplānā kā galvenā balss un to papildina elektronika. Pats Karmerjēri par to izsakās šādi: “CARM sākās ar jautājumu: “Kāds būtu tas albums, ko mani trompetes varoņi no pagātnes ierakstītu šodien?” Domāju, ka viņi vēlētos strādāt ar labākajiem producentiem, bītmeikeriem, dziesmu autoriem un dziedātājiem, lai radītu jaunu, kulturāli nozīmīgu mūziku, un tieši to ar šo projektu centos panākt arī es.”

Absolvējis Džuljarda skolu ar grādu klasiskajā trompetes spēlē, Sīdžejs Karmerjēri 2006. janvārī sāka darboties alternatīvajā mūzikā, spēlējot trompeti, mežragu un taustiņinstrumentus Sufjana Stīvensa projektā. 2007.–2008. gadā viņš devās pasaules turnejā Rufusa Veinraita pavadošās grupas sastāvā, bet 2008. gada pavasarī nodibināja kameransambli yMusic. Pēc tam Sīdžejs spēlējis The National, Šona Lenona un The Plastic Ono Band koncertturnejās, bet 2011. gadā viņš pievienojās grupas Bon Iver sastāvam un saņēma divas Grammy balvas kategorijās “Labākais jaunais mākslinieks” un “Labākais alternatīvās mūzikas albums”. 2014. gadā Sīdžejs kļuva par jaunāko Pola Saimona koncertturnejas grupas dalībnieku.

Koncertā Cēsīs Karmerjēri pievienosies trompetists Trevers Hāgens. Dzimis un audzis ASV, bet pēdējos 14 gadus pavadījis dažādās pilsētās Eiropā, Hāgens improvizē ar trompetes spēli un elektroniku.

 

Pirmās 30 biļetes uz koncertu par īpašu cenu – 15 eiro.