Zemessardzes orķestra koncerts “Karavīrs gadu simtā”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

03.11.2019

Laiks

17:00

Svētdien, 3.novembrī, plkst.17.00 koncertzālē “Cēsis” par godu Latvijas armijas 100.gadadienai un latviešu karavīru drosmei, Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris rīko svētku koncertu.

Latviešu karavīrs jau kopš seniem laikiem ir bijis bezbailīgs, profesionāls un cīņai gatavs. To ir novērtējuši mūsu sabiedrotie un par to ir skarbi pārliecinājušies mūsu pretinieki. Kad ir jācīnās par savu brīvību un savas zemes neatkarību, latviešu karavīram neviens šķērslis nav nepārvarams.

Koncerts būs muzikāls stāsts, kurā tiks atainots latviešu karavīrs gadsimta gaitā – viņa drosme, cīņasspars un tēvzemes mīlestība. Kā arī būs īpašs muzikāls veltījums 1919.gadam – “Varoņu” gadam, kurā tiks izcelta Brīvības cīnītāju degsme, varonība un pašaizliedzība, kas kā mūsu svētākais mantojums tiek nodots latviešu karavīriem no paaudzes paaudzē.

Koncertā tiks atskaņota mūsdienīga mūzika profesionālu mūziķu izpildījumā, mijoties repam ar vokālo un instrumentālo mūziku. Orķestra izpildījumā dzirdēsiet sarežģītu un augstas klases mūziku, kurā tiks atainoti emocionāli un Latvijas vēsturē zīmīgi notikumi. Šāda laikmetu un žanru sintēze būs kā simbolisks apliecinājums tam, ka armija svin un godā savu vēsturi un vienlaikus attīstās un modernizējas, lai mūsu senči – brīvības cīnītāji un visa latviešu tauta būtu lepna par savu armiju.

Līdzās Zemessardzes orķestra profesionālajiem mūziķiem koncertā piedalīsies arī Zemessardzes koris “Stars” un solisti no Latvijas armijas rindām – mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics, kurš brīvajā laikā ir zemessargs, un reperis Artūrs Strēlnieks ar skatuves vārdu R2RS, kurš ikdienā pilda dienestu Militārajā policijā. Šajā koncertā tiks izpildīta visdažādāko žanru un stilu mūzika, kuru atskaņos tikai armijā iesaistīti mūziķi, apliecinot to, ka karavīrs attīsta ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī pilnveido savu personību un dvēseli.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri un Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas. Bezmaksas ielūgumus iespējams saņemt koncerta norises vietā no 14.oktobra, bet jau tagad –  elektroniski www.eventbrite.com vai piesakot pa tālr.22030121.

Vairāk informācijas www.zs.mil.lv