Zaubes savvaļas kulinārais festivāls 2022

Vieta Zaube, Zaubes pagasts, Cēsu novads

Datums

09.07.2022

Laiks

12:00

Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atgriežas Zaubes savvaļas kulinārais festivāls, kura tēma šogad ir “izdzīvošana dabā”. Šī gada 9. jūlijā Zaubes Augšezera un Lejasezera krasti, un Muižas parks visas dienas garumā pārtaps garšu ceļojumā, kurā ikviens visdažādākajos veidos varēs izgaršot uz izzināt savvaļu un savvaļas garšas. 

Šogad ieeja festivālā bez maksas.

Festivālā plašu ēdienu klāstu piedāvās nogaršot mednieku un makšķernieku kolektīvs “Zaube”. Festivālā būs arī mājās cepta maize ar savvaļas garšu smēriņiem un sēņu zupu. Neiztrūks arī Zaubes alus ar savvaļas garšu. Plašā klāstā būs nogaršojami un iegādājami mājražotāju gatavoti alkoholiski un atspirdzinoši dzērieni.

Gatavošanas meistarklases, uz kurām jāpiesakās iepriekš, vadīs Ingmārs Ladigs, “Re-chef” šefpavārs, Baiba Stepiņa, “Kārļa muižas” saimniece, Vaira Kārkliņa, dabas studijas “Skara” vadītāja un Lizete Puga, kura vadīs meistarklasi bērniem. Biļetes uz meistarklasēm ŠEIT .  Lizetes Pugas meistarklase būs bez maksas.

Kā mežā uzbūvēt virtuvi un pagatavot maltīti demonstrēs Andžejs Reiters. Kā izdzīvot dabā mācīs Jaunsardzes centra instruktori. Bet lekcijā “Ko darīt, kad ir “pasaules gals”?” stāstīs Māris Olte.

Savukārt uztura speciāliste Baiba Grīnberga vadīs lekciju “Dabas garšu daudzveidība un kvalitatīvas ilgmūžības potenciāls”.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs priecēs ar sēņu un augu izziņas staciju. Šeit varēs uzzināt gan par ēdamiem, gan par indīgiem augiem, kā arī nogaršot “izdzīvošanas” dzērienu no čagas. Par makšķerēšanu varēs uzzināt un makšķerēšanas iemaņas varēs pārbaudīt Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra stendā.

Mazie un lielie festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošās darbnīcās – šaut ar lokiem, izbraukt ar apaļo “Rupuču” laivu, piedalīties Jaunsardzes izdzīvošanas aktivitātēs, vizināties zirga pajūgā un iznomāt riteņus, lai izbrauktu apkārtnes maršrutus.

Kā ik gadu ar skaistām un unikālām lietām priecēs Zaļā tirdziņa dalībnieki.

Par labu omu rūpēsies Dita Lūriņa un Karīna Tatarinova, duets “Mediante”, Cēsu pūtēju orķestris un pašdarbnieku kolektīvi. Festivāla izskaņā dejas vairāku stundu garumā lustīgā zaļumballē.

Ieeja festivāla no plkst. 12.00.

Festivāla programma ŠEIT.

Aktuālākā informācija festivāla mājas lapā www.wildfoodfest.lv.

Pasākumu organizē biedrība “Vidzemes Radošie stropi” sadarbībā ar Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldi, finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Pasākuma vietne www.wildfoodfest.lv/