“West Side Story / Vestsaidas stāsts” – Leonards Bernsteins

Vieta Pils parks, Cēsis

Datums

03.08.2019

Laiks

21:00 - 23:00

Cena

15 - 60 EUR

Leonards Bernsteins “Vestsaidas stāsts”

Solisti: Vanesa Bekerra (ASV), Endrū Bidlaks (ASV), Sigalita Feiga (Izraēla), Daumants Kalniņš u. c.

Jauniešu koris “Kamēr…”

Liepājas Simfoniskais orķestris

Diriģents Andris Poga

Režisors Viesturs Kairišs

Ievērojamā amerikāņu komponista un diriģenta Leonarda Bernsteina veikums ir viena no augstākajām virsotnēm Rietumu mūzikas mākslā, un tās galvenā iezīme – versmīgs dzīvotprieks. Ik taktī pulsē Ņujorkas un Manhetenas mūžam vitālā sirds.

Populārais mūzikls “Vestsaidas stāsts” (The West Side Story, 1957) ir pats dzirkstošākais, kontrastiem un raksturiem bagātākais Bernsteina mūzikls; iespējams, arī pats populārākais un iestudētākais šāda veida darbs ASV mūziklu vēsturē vispār.

Sižeta attīstība šajā darbā ir līdzīga Viljama Šekspīra augstajai mīlestības dziesmai – lugai “Romeo un Džuljeta”, taču Bernsteina varoņi mīt 20. gadsimta Amerikā – urbanizētā un dinamiskā pasaulē, kurā tomēr iespējama dziļa, spēcīga, tīra mīlestība.

Sižets īsumā: 20. gadsimta vidū Ņujorkā nevar sadzīvot mierā divas gangsteru bandas. Vienas bandas vadoņa labākais draugs Tonijs sastopas ar konkurējošās puertorikāņu bandītu grupas vadoņa māsu Mariju, un abi iemīlas. Vardarbības gaisotnē modusies mīlestība nav iespējama. Izrādes beigās tomēr dominē mīlestības, ne asiņu krāsa.

Cēsu iestudējums būs oriģinālvalodā un pilnā apjomā. Galveno lomu atveidošanai aicināti pasaules klases solisti ar lielu pieredzi un spožām prasmēm mūziklu jomā.

Iestudējums top, sadarbojoties Cēsu mākslas festivālam un Liepājas Simfoniskajam orķestrim, muzikālā vadība ir diriģenta Andra Pogas rokās.

Šādā radošā salikumā 2017. gadā tika iestudēta un ar lieliem panākumiem izrādīta mūsdienu komponista Osvaldo Golihova flamenko opera Ainadamar, kas ieguva Lielo mūzikas balvu kā gada labākais iestudējums. Andris Poga un Viesturs Kairišs veiksmīgi sadarbojās arī 2016. gadā, Cēsu Pilsparka estrādē un Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” inscenējot Džordža Gēršvina operu “Porgijs un Besa”.

Pasākuma vietne www.cesufestivals.com
Pasākuma rīkotājs Koncertzāle "Cēsis"