Grāmatu un sarunu kompānija Rozulas skolā

Vieta Rozulas skola, Stalbes pagasts, Cēsu novads

Datums

09.12.2023

Laiks

18:00

Šī gada pēdējā grāmatu draugu tikšanās Literārajā kafejnīcā Rozulas skolā norisināsies 9.decembrī. Skolas durvis būs atvērtas no 17.30, lai visi interesenti var ērti iekārtoties un būt gatavi uz 18.00, kad sākas pasākums. Visa gada garumā reizi mēnesī Skolā ir pulcējušies grāmatu draugi no tuvākām un tālākām vietām, ciemojušās arī vairākas autores, un visus vakarus vienojusi patīkamā pēcgarša, ar kuru doties mājās.

Literāra kafejnīca ir Irēnas Putniņas, vienas no Rozulas skolas īpašniekiem, izlolots sapnis – nestidzīgi vakari, kuros cilvēki sanāk kopā un stāsta par saviem atklājumiem vai secinājumiem literārajā pasaulē. Šis sapnis piepildās jau vairāk nekā gada garumā, un par tā sekmīgu norisi rūpējas literāte Inguna Ziemane, kura šogad arī ieguvusi maģistra grādu rakstniecībā. Inguna sev līdzi allaž paņem prāvu literatūras vienību skaitu, jo sarunas un virzieni vakara gaitā ne vienmēr aizrit paredzamos virzienos, tāpēc jābūt gatavai pielāgot arī savu literatūras izvēli. Tā kā viens no Literārās kafejnīcas mērķiem ir veicināt lasīšanu ģimenēs un kopienā, tad bieži starp apmeklētājiem ir arī kāds jaunāks apmeklētājs, līdz ar to starp lasāmajiem gabaliem izskan arī bērnu literatūras fragmenti.

Apmeklētāji ir aicināti pieteikties pasākumam, kā arī paņemt līdzi savu mīļāko vai svaigāko literatūras atklājumu un jau iepriekš (vai vakara gaitā) izvēlēties kādu fragmentu, kuru nolasīt pārējiem apmeklētājiem. Lasīšana ir vēlama, bet noteikti nav obligāta – Literārajā kafejnīcā aicināti piedalīties visi, arī tie, kas vēlas tikai klausīties. Vakaru pavada arī silta tēja un kāds gardums vēderam. Paralēli Literārajai kafejnīcā darbojas arī grāmatu maiņas punkts, kurā iespējams aizņemties grāmatu lasīšanai un atstāt kādu no savējām, turklāt grāmatu iespējams arī paņemt pēc kāda laika atpakaļ, ja ir tāda vēlēšanās.

Literārā kafejnīca Rozulas skolā notiks 9. decembrī, plkst. 18.00. Kafejnīcas apmeklētāji tiek aicināti ierasties jau no 17.30, lai var pakavēties nesteidzīgās sarunās. Pieteikšanās apmeklējumam ir vēlama (pa tālruni 29242575 vai Facebook lapā Rozulas skola), bet nav obligāta. Literārā kafejnīca notiek ar Cēsu pašvaldības atbalstu Kultūras notikumiem, un šāds pasākums stiprina sabiedrību un veicina lasīšanu kā paradumu kopienā. Pēc Literārās kafejnīcas interesentiem būs iespēja doties ekskursijā pa Rozulas skolu kopā ar gidi Irēnu Putniņu un izzināt skolas vēsturi un šodienu.

Kontaktinformācija:

Irēna Putniņa

Tālrunis: +371 29242575

e-pasts: irena.putnina@jautrieputni.lv