Velsas un Madagaskaras dziesmas Ungurmuižā

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

16.07.2023

Laiks

16:00

Cena

10€

Svētdien, 16. jūlijā plkst. 16.00 Ungurmuižā skanēs skaists vasaras vidus kamermūzikas koncerts, uz kuru aicina apvienības “Kameransamblis.lv” mūziķi  – Baiba Renerte (mecosoprāns), Rūta Īzāka-Mača (flauta), Ilze Kundziņa (klavieres) un Mārcis Kuplais (čells, Šveice). Ne tik bieži uz koncertu skatuvēm sastopamā kvarteta izpildījumā skanēs tautasdziesmas Ludviga van Bēthovena un Paula Dambja interpretācijās, latviešu tautas gudrības Selgas Mences asprātīgā opusā, impresionistiskas nokrāsas Filipa Gobēra “Akvareļu” ciklā un eksotiski dramatisks Madagaskaras tēlojums Ravela mūzikā. 

Koncertu atbalsta nodibinājums “vienradzis viens”, Kultūrkapitāla fonds un Ungurmuiža.

Biļetes 10 eur “Biļešu paradīzes kasēs”.

 

Par mūziķiem. 

Mārcis Kuplais, čells (Šveice/Latvija). Vairāk kā 20 solo un kamermūzikas konkursu laureāts, mācījies Bāzelē pie Ivana Monigeti, iegūstot pedagoga, koncertmākslinieka un maģistra-solista diplomus. Uzstājies Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Brazīlijā un ASV. Kā solists spēlējis ar “Academy of St. Martins in the Fields”, Bāzeles simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem u.c. orķestriem, veikti dažādi radio un cd ieraksti.

Baiba Renerte, mecosoprāns. Maģistra grāds operdziedāšanā, repertuārā lomas vairākos LNO iestudējumos. Paralēli darbībai dažādos laikmetīgās, kamermūzikas un populārās mūzikas projektos, Baiba darbojas kā vokālais pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ir filmu dublāžas režisore.

Rūta Īzāka-Mača, flauta. Maģistra grāds solo un kameransambļa klasēs. Piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Soliste un orķestra mūziķe kamerorķestra Latvijas filharmoniķi sastāvā koncertos Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem “Konsonanse”, Vidzemes kamerorķestris, Gaudeamus orchestra, muzicējusi The Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā. Flautas pedagoģe Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.