Vasks. Tičati un Sinfonietta Rīga. VAKARA GAISMĀ

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

09.09.2021

Laiks

19:00

Cena

12€ - 25€

Programmas centrā ir šī gada festivālam “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” pasūtinātais jaundarbs –  Vijoļkoncerts “Vakara gaismā”, kuru šī gada jūnijā Zviedrijā pirmatskaņoja britu vijolnieks Hugo Tičati. Arī Latvijas pirmatskaņojumā, klātesot pašam komponistam Vaska otro vijoļķoncertu dzirdēsim Tičati interpretācijā saspēlē ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā. Virtuozo un harizmātisko vijolnieks Cēsīs viesojies jau vairākkārt – gan iepriekšējos Pētera Vaska festivālos kā solists, gan muzicējot kopā ar savu orķestri O/Modernt.

“Atskaņot Pētera jauno koncertu Vakara gaismā ir spēcīgs pārdzīvojums, kas iemieso gan pārpasaulīgo, gan ikdienišķo. Skaņdarbs mūs reizē ieved brīnišķās pasaules svētlaimībā un, kas ir ne mazāk svarīgi, nostāda arī aci pret aci ar realitāti un cilvēciskajām ciešanām. Tas ciklisks ceļojums ar kāpumiem un kritumiem, dzīvību un nāvi,” Vaska jauno vijoļkoncertu raksturo šobrīd vienīgais to atskaņojušais mūziķis, vijolnieks Hugo Tičati.

Vijoļkoncerta nosaukums dots arī visam koncertam, jo tas lieliski raksturo pasaulē zināmākā latviešu komponista Pētera Vaska daiļrades būtību. Vakara gaisma ir zināma visu mākslu pārstāvjiem un saistās ar ideālo gaismu, kas ir silta, piešķir lietām dziļumu, krāsu un plašāku dimensiju. Tāpat kā komponista Vaska mūzika – atklāj lietu visdziļāko būtību.

Līdzās Pētera Vaska mūzikai, koncerta programmā skanēs komponista domubiedru un gara līdzinieku Arvo Pērta, Jana Sibeliusa un Henrika Gurecka opusi.

Hugo Tičati, vijole
Orķestris Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē
Programmā: Pēteris Vasks, Arvo Pērts, Jans Sibeliuss, Henriks Gureckis

*Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.