Valsts svētki Latvijas karoga dzimtenē Cēsīs

Vieta Cēsis,

Datums

11.11.2020 - 18.11.2020

Cēsīs, Latvijas karoga šūpulī, gaidāmos valsts svētkus svinēsim ar dažādiem pasākumiem, īpaši aicinot tos pavadīt ģimenes un tuvinieku lokā! Kā allaž, tiks svinēta gan Lāčplēša diena, gan Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena, taču, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, ir mainīts pasākumu norises formāts.

Izvairoties no pulcēšanās, šogad Lāčplēša dienā izpaliks tradicionālais lāpu gājiens un svinīgie notikumi pie Skolnieku rotas pieminekļa. Taču visas dienas garumā cēsniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iedegt savu svecīti un vairot gaismu izveidotajā Latvijas kontūrā Pils parka estrādē, pieminot Neatkarības cīņu dalībniekus. Tā kā noteikts, ka vienkopus ārā var pulcēties līdz 300 personām, lūdzam apmeklētājus būt atbildīgiem un izvērtēt laiku, kurā doties uz parku, ievērot distanci un lietot mutes un deguna aizsegus.

Novembra vidū – 14. un 15.novembrī notiks Latvijas kino nedēļas nogale koncertzālē “Cēsis”. Sīkāka informācija par seansiem: www.cesukoncertzale.lv.

Šīgada jaunums būs ekskursija “Cēsnieku valstsgriba 1940-1950”. Tā būs izglītojoša pastaiga pa Cēsīm, kurā ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” kuratore Elīna Kalniņa stāstīs par cēsnieku pretošanos laikā no 1940.gada līdz 1950.gadam. Ekskursijas notiks trīs reizes – 14., 15., un 18.novembrī plkst.16.00. Pieteikšanās: cesisinside@gmail.com vai zvanot 29109965. Vietu skaits ierobežots.

Otrdien, 17.novembrī, plkst.18.00 Vaives Tautas namā notiks kustības “Labo darbu krātuvīte” nominantu apbalvošana un svētku koncerts “Tik un tā”. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, ieeja tikai ar ielūgumiem.

Trešdien, 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā visas dienas garumā aicinām nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā. Tāpat no plkst.10.00 līdz plkst.17.00 būs iespēja bez maksas apmeklēt izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Izstāžu namā.

Valsts svētku koncerts šogad būs skatāms tikai tiešraidē – to translēs televīzijas kanālā ReTV, cesis.lv un Cēsu novada pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu kontos. Koncerta tiešraides sākums plkst.17.00. Svētku koncerts veidots, iedvesmojoties no Latvijas dabas, kurā katram gadalaikam savs krāšņums un sava nozīme. Ar dabu saistītie simboli spēcīgi iesakņojušies mūsu apziņā, tie runā ar mums ne tikai caur tautasdziesmām, bet arī caur mūsdienu komponistu darbiem. Koncerta programmā iekļauti J.Lūsēna, G.Pelēča, E.Dārziņa un citu latviešu komponistu darbi, ko vizuāli papildinās cēsnieka un dabas fotogrāfa Kaspara Daļecka darbi. Koncerta režisore ir Edīte Siļķēna, muzikālais vadītājs Andris Veismanis. Svētku koncertā piedalīsies izcilā pianiste Agnese Egliņa, jaunais, daudzsološais soprāns Laura Grušina, Latvijas Nacionālās operas solists Kalvis Kalniņš un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Sākot ar tumsas iestāšanos līdz plkst.22.00 Vienības laukumā būs skatāma gaismu projekcija. Apmeklējot Vienības laukumu, aicinām ievērot distanci, izvairīties no pulcēšanās un lietot mutes un deguna aizsegu.

Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.