“Trio Equinox” koncerts

Vieta Cēsu Svētā Jāņa baznīca, Lielā Skola iela 8, Cēsis

Datums

18.07.2020

Laiks

19:00

Sestdien, 18.jūlijā, plkst.19.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncertēs “Trio Equinox”.

Instrumentālās mūzikas trio piedāvā interesantu un niansēti asprātīgu koncertu uz robežas starp seno un mūsdienīgo, nopietno un izklaidējošo. Trio vieno trīs atšķirīgus, kopā reti sastopamus, taču lieliski sadzīvojošus mūzikas rīkus: ērģeles, ģitāru un sitaminstrumentus.

Ērģeles, klasiskā ērģelnieka Jāņa Pelšes spēlētas, valdzina ar virtuozām faktūrām un krāsām, kurās var saklausīt ne vien polifoniju, bet vesela orķestra klātbūtni. Ģitāra, kuru pārvalda Andrejs Grimms, uzrunā ar skaņas tiešumu, intimitāti un romantiku. Sitamie instrumenti perkusionista Ivara Kalniņa rokās papildina abus iepriekšējos ar precīzu, brīžiem skaisti ilustrējošu, brīžiem solistislki roķīgu skanējumu. Visus trīs dalībniekus raksturo nopietna profesionāla pieeja, mūziķi darbojas radoši, atskaņojot gan populāru skaņdarbu aranžijas, gan pašu veidotas kompozīcijas.

Equinox – ekvinokcija jeb Saulstāvji – ir laiks, kad diena un nakts ir vienāda ilguma. Tā arī visi trīs instrumenti ir līdzvērtīgi viens otra priekšā, katrs mūzikas darbs šajā programmā nes vienlīdz svarīgu vēstījumu un ir ieklausīšanās vērts.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja par ziedojumiem (vietu skaits ierobežots).