Tikšanās ar mākslinieci Martu Ģibieti

Vieta Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis

Datums

11.05.2022

Laiks

17:00

Tikšanās ar mākslinieci Martu Ģibieti 11.maijā plkst.17.00, kuras stikla skulptūru izstāde “Ceļotājs un Dārzs” apskatāma Cēsu Izstāžu namā līdz 12. jūnijam.

Pasākuma gaitā māksliniece dalīsies stāstos un sajūtās par saviem stikla darbiem, tās naratīviem, tehnikām. Izstādē varēs apskatīt mākslinieces veidotas dažādu krāsu un formas stikla skulptūras īpašā autortehnikā.

Māksliniece pārsteidz ar neparastu pieeju stiklam – no daudziem ģeometriski precīzi aprēķinātiem stikla gabaliņiem, kuros iepriekš iekausētas kapara stieples, kopā savīti tēli, kas pāraug bezierobežojuma formu stikla tēlniecībā. Caurspīdīgās struktūras darbus no kolekcijas “Ceļotāji” papildina nesen tapušie grafiskie gravējumi.

Visjaunākie darbi būs telpiskie stikla pumpuri – mazi, lieli, cerīgi, gludi un krunkaini, koši un pelēcīgi, daži pavisam melni, citi dusmīgi. Tie ir kā liecība par neizbēgamo, neapstādināmo pavasari ap mums un mūsos pašos, par cerību, par rītdienu.

Mākslinieces darbi atrodas publiskās kolekcijās dizaina un mākslas muzejos Latvijā un Eiropā, kā arī bijuši skatāmi daudzās starptautiskās mākslas izstādēs – Francijā, Čehijā, Japānā, Korejā, Bulgārijā, Polijā, Azerbaidžānā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, ASV, Vācijā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Beļģijā, Latvijā.