Teatrāla performance: Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle

Vieta Cēsu sporta komplekss, Piebalgas iela 18, Cēsis, Cēsu pilsēta, Latvija

Datums

23.08.2020

Laiks

20:00

Režisors: Valters Sīlis

Svētdien, 23.augustā, plkst.20.00 Cēsu sporta kompleksā, Piebalgas ielā 18 notiks teatrāla performance: Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle.

Cēsu mākslas festivāla un Dailes teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Liepājas teātris kopprojekts – performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle” ar Latvijas garāko aktieru, Latvijas pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un Latvijas ātrākā komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos.

Silvija Radzobe kopš 2015. gada bija festivāla Grand Prix teātra skates veidotāja un izraudzījās sezonas izcilākās izrādes programmai. Viņas kaislība bija ne tikai teātris un izrādes, bet arī basketbols un tā aktualitātes, ko viņa komentēja tikpat azartiski un priekpilni kā teātrī notiekošo.
Literatūras un teātra zinātniece, teātra kritiķe Silvija Radzobe mūžībā devās šī gada 21. aprīlī un pandēmijas ietekmē atvadas izvērtās diskrētas un personīgas. Festivāls un Latvijas teātru aktieri, godinot un pieminot spilgto personību, velta Silvijai Radzobei performanci, kurā apvienotas viņas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols. Performanci organizē Cēsu mākslas festivāls, partneri ir Dailes teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Liepājas teātris, tās dalībnieki ir šo teātru populārie aktieri, bet no JRT tajā piedalās Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš un Ivars Krasts.

Silvijas Radzobes meita Zane Radzobe stāsta: Mamma ir izdarījusi ļoti daudz – gan kā kritiķe, gan kā zinātniece un pedagoģe, un nemitīga kvalitātes latiņas uzturēšana viņai nopelnīja stingra, reizēm pat skarba profesionāļa reputāciju. Bet tie, kuri viņu pazina tuvāk, zina, ka viņa bija ne tikai spoža, bet arī silta, dzīvi visās tās krāsās mīloša un ļoti rotaļīga sieviete. Tāpēc Cēsu festivāls un Latvijas teātru populārie aktieri, pieminot ilgstošo sadarbību, skatītājiem piedāvās rotaļu – performanci, kurā apvienotas mammas trīs pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols. Tas ir traks projekts, bet bez krietnas devas mākslinieciska vājprāta netop nekas, kritiķu recenzijas un zinātnieku pētījumus ieskaitot.

Performances režisors Valters Sīlis, Ievas Kauliņas vizuālais noformējums , skanēs Silvijas Radzobes teksti. Basketbola spēli komentēs Jānis Skutelis, piedalīsies mūsu pasaulslavenais basketbolists Dāvis Bertāns un Maijas Breikšas unikālā dāliju kolekcija.

Basketbolu spēlēs īsta zvaigžņu komanda – Nacionālā teātra aktieri Gundars Grasbergs, Jānis Vimba, Mārcis Maņjakovs, Raimonds Celms, Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts, Liepājas teātra aktieri Gatis Maliks, Viktors Ellers, Egons Dombrovskis, Dailes teātra aktieri Dainis Grūbe, Juris Žagars, Gints Grāvelis, Artūrs Dīcis, Jānis Strenga, Andris Bulis, Intars Rešetins.

“Spēle notiks kā jau tas basketbolā noteikts – katra ceturtdaļa 10 minūtes. Katram aktierim būs sava vieta un loma, bet, protams, atbilstoši sagatavotībai un entuziasmam, brīvi improvizējot, sadalījušies komandās un līdzjutējos. Zināms, ka Silvija Radzobe bija kaislīga NBA kluba Ņujorkas “Knicks” fane, bet arī mēs vilšanos nesagādāsim,” sola V.Sīlis.
Spēles apmeklētājus sagaida arī dāliju parāde, kur kādai jaunizveidotai šķirnei tiks piešķirts Silvijas Radzobes vārds.

Pirms performance plkst. 19.00 Zanes Radzobes lekcija “Krustcelēs: teātris un digitālā pasaule”