Talka Zaubes upē

Vieta Amatas apvienība, Cēsu novads

Datums

11.07.2024

Laiks

11:00

Cena

Bez maksas

Pasaules Dabas Fonds 11.jūlijā plkst.11.00 aicin uz talku Zaubes upē pie Nītaures (57.01666, 25.16646), lai kopīgi atbrīvotu īpaši vērtīgu šīs upes posmu no koku sagāzumiem un citiem nevēlamiem šķēršļiem.

Tā būs lieliska iespēja ieraudzīt, kā būtu jāizskatās dabiskiem upju straujteču posmiem – piemērotiem zivju migrācijas ceļiem uz nārsta vietām. Talkas dalībnieki varēs izmēģināt darbu upē, uzzināt, ko un kā pareizi darīt, lai upe plūstu brīvāk.

Pieteikšanās talkai, aizpildot anketu elektroniski: ej.uz/talka_zaube vai zvanot talkas koordinatorei Undīnei Laugalei: +371 27178050.

Upes posmā, kurā norisināsies talka, novērojamas raksturīgākās straujteču jeb bioloģiski augstvērtīgu upes posmu pazīme – akmeņaina gultne, laba, izteikta straume, tīrs, dzidrs ūdens. Ja šādās vietās parādās pārmērīgi daudz šķēršļu – koku sagāzumi, bebru dambji vai kādi citi šķēršļi, tad straumes ātrums zūd, ūdens sāk stāties, duļķoties un aizaugt. Tiek zaudēti īpaši vērtīgi un lašveidīgajām zivīm nepieciešami dzīves apstākļi.

Plānotie darbi norisināsies upē, kur ar rokām jauksim bebru dambi, kā arī pa daļām celsim ārā sagāztos kokus no upes, novietojot tos krastā. Darbs būs fizisks, taču piemēroti darbi atradīsies ikvienam pēc viņa spējām.
Viss nepieciešamais talkai tiks nodrošināts. Pēc talkas visi tiks cienāti ar zupu.

SVARĪGI!

Ierasties piemērotā apģērbā – garās bikses (apģērbs līdz potītēm), garās zeķes, krekli ar garām piedurknēm, lai pasargātu sevi no skrāpējumiem. Galvenais, lai apģērbs ir ērts, tajā brīvi varētu darboties. Visdrīzāk, jābūt gataviem samirkt, tāpēc līdzi jāņem maiņas drēbes. Ja iespējams, var ierasties ūdens necaurlaidīgajās biksēs vai kombinezonos, taču pēc nepieciešamības tie tiks arī nodrošināti.

Pasākums tiek organizēts projekta LIFE GoodWater IP projekta ietvaros.

Pasākuma rīkotājs Pasaules Dabas Fonds