Svētku koncertuzvedums “Sirdspuksti”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

21.11.2019

Laiks

19:00

Ceturtdien, 21.novembrī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks svētku koncertuzvedums “Sirdspuksti”.

Vienpadsmito gadu pēc kārtas, stiprinot un apzinoties latvisko identitāti, svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns, emocionāli spraigs koncertuzvedums “Sirdspuksti”.

Šoreiz koncertstāsta pamatā ir Cilvēks. Cilvēks kā filozofiska kategorija, kuru caurstrāvo  četri  dabas  pirmelementi –  Uguns, Ūdens, Gaiss un Zeme. Cilvēks kā sākums Mīlestībai, apliecinājums  dzīvei un  vēstījums par Dieva radītās pasaules kārtību. Cilvēks, kā atziņa, ka viss ir viens veselums un katrs mūsu sirdspuksts rezonē ar Latvijas, zemeslodes  un Visuma sirds ritmiem.

Arī dalībnieku izvēle ir pakārtota cilvēka un četru dabas pirmelementu mijiedarbībai – koncertuzvedumā piedalīsies četri solisti – Mārtiņš Ruskis, Ieva Kerēvica, Atis Ieviņš un Ginta Krievkalna, bet horeogrāfiju katrai no stihijām veido četri horeogrāfi – Liene Grava, Reinis Rešetins, Ģirts Bisenieks un Egija Abaroviča. Par koncertuzveduma muzikālo pusi rūpēsies izcili mūziķi – Mārcis Auziņš, Kristaps Vanadziņš, Rūdolfs Dankfelds un Staņislavs Judins, kuri latviešu komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jura Kulakova, Valta Pūces, Aigara Grāvera, Mārtiņa Freimaņa, Jāņa Strazda un citu autoru darbiem ļaus iemirdzēties jaunā spožumā.

*Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.