“Stirnu buks 2019″ noslēdzošais posms Ozolkalnā

Vieta Ozolkalns,

Datums

05.10.2019

Laiks

10:00

Sestdien, 5.oktobrī, Ozolkalnā norisināsies taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ noslēdzošais posms.

Episks sezonas noslēgums Cēsīs, vai tiešām būs tik episki, un kāpēc gan? Mums šķiet, būs gan, jo Cēsis ir ne tikai viena no senākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Gan Cēsis, gan Cēsu novads ir viens no Vidzemes apceļotāju lielākajiem vilinājumiem. Visos gadalaikos uz Cēsīm brauc cilvēki, kuri prot novērtēt vēstures un kultūras mantojumu, dabas ainavas skaistumu un mazpilsētas mierīgo dzīves ritumu. Cita starpā – Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene.

Cēsis izveidojās Gaujas ielejas malā starp latgaļu valsts Tālavas un Idumejas zemēm. 11.gadsimtā Cēsīs ieradās vendi, kuri apmetās Riekstu kalnā. Pēc tam, kad 1206 gadā Cēsu vendi pārgāja kristīgajā ticībā, Zobenbrāļu ordenis vendu pilī izveidoja savu cietoksni karagājieniem uz igauņu zemēm. 1237. gadā pēc zobenbrāļu sagrāves Saules kaujā Cēsu pils kļuva par jaunizveidotā Livonijas ordeņa mestra rezidenci.

Plašāka informācija un reģistrācija ŠEIT.

Gaujas senleja, nenoliedzami, ir Stirnu buka taku skrējienu seriāla organizatoru otrs lielākais iedvesmas avots pēc Āžu kalna, tāpēc šeit gribam atgriezties vēl un vēl!

EnterGauja:: “Gaujas nacionālais parks – parks, kurā doties piedzīvojumos, pētot un izzinot. Piedāvāto piedzīvojumu daudzveidība ļauj katram izvēlēties savu ceļojuma tempu un scenāriju. Gaujas senlejas pirmsākumi meklējami vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē. Šeit atradīsi elpu aizraujošas dabas ainavas, klintis un alas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja. Upe ir aizraujoša, izteikti līkumota –parka teritorijā tā met 98 lielākus un mazākus lokus. Šeit atrodas divas trešdaļas no Latvijā zināmajām alām, un vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļu – pilskalni, pilis, baznīcas, muižas, ūdensdzirnavas, vējdzirnavas, kā arī daudzi citi arheoloģiskie, arhitektūras un mākslas pieminekļi.”

Sacensību centrs – aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”, tam tuvu piegulošs – ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”, tepat blakus – Cīrulīšu dabas takas un Spoguļklintis. Mums šķiet, būs gana episki!

Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpaši episks paldies – Ģirts Kaļķis (aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”) un Juris Žagars (ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”) par pretimnākšanu!

Un atceramies – Jūs atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā! Aicinām Jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!