Starptautiskā Ģikšu danču nakts

Vieta Amatas kultūras centrs, Egļu iela, Ģikši, Amatas pagasts

Datums

18.01.2020

Laiks

20:00

No 2020.gada 18. janvāra 20.00 līdz 19. janvāra 6.00 Amatas novada kultūras centrā Ģikšos notiks 13. Starptautiskā Ģikšu danču nakts.

ĢIKŠU DANČU NAKTS ir balle, kas sākas sestdienas vakarā un turpinās līdz svētdienas rītam.

Šogad danču naktī spēlēs tautas muzikantu grupas no Latvijas, kā arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas, kopumā ap simts muzikanti. Organizatori cer sapulcināt vairākus simtus dancot gribētāju no Latvijas un citām valstīm.

Pagājušajā gadā Danču naktī piedalījās ap 600 dancotāji un muzikanti.

Danču naktī visas nakts garumā varēs izdejot gan jau popularitāti ieguvušās latviešu, lietuviešu, igauņu, un citu tautu tradicionālās dejas, gan arī iemācīties jaunas, līdz šim nedejotas, iepazīt latviešu un kaimiņtautu tautas mūziku un tradicionālos mūzikas instrumentus.

Šogad pasākumā piedalās:  „Dandari”/Rīga/, Etnokompānija „Zeidi”/Tīnūži/, Rīgas Danču klubs, „Bumburņeicys”/Viļāni/„folkloras kopa „Putni” /Lēdurga/, folkloras kopa „Knituva” /Lietuva/, Tradicionālo deju klubs /Viļņa/, „Trejdeviņu spēlmanīšu” veterāni, ingru tautas folkloras grupa „Röntyskä (Tartu); Kauņas vecpilsētas muzikanti, grupa „Šilko stygos”, izcilie tautas muzikanti Dace Prūse un  Raitis Sondors.

Īpašo viesu statusā šogad – tautas muzikantu grupa no Krievijas „Jansoni”, deju mūzikas grupa no Ļvovas DRYG un „Trejdeviņu spēlmanīšu” veterāni / ekskluzīvi sapulcējušies tikai šai danču naktij/ no Latvijas.

Līdzi nepieciešamais minimums ir – dejojamie apavi, ūdens, groziņš savam un citu vēderpriekam.  Arī šogad būs īpašā danču tēja.

Muzikantiem ieeja bez maksas, dancotājiem ieeja par ziedojumiem!

Pasākumu rīko:
Biedrība Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”.

Pasākumu atbalsta:
Valsts Kultūrkapitāla Fonds,  Amatas novada pašvaldība
Papildus informācija par Ģikšu danču nakti, norisi un dalībniekiem –
Inese Roze  – Tradicionālās kultūras iniciatīvu centra „KasTe” vadītāja, Ģikšu danču nakts organizatore
Tālr.: 29199870
E-pasts: tkic_kaste@inbox.lv