Skilluminati “Oda” (2020) un tikšanās ar filmas radošo grupu

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

10.02.2020

Laiks

18:00

Pirmdien, 10.februārī, plkst.18.00 koncertzāles “Cēsis” kino zālē Cēsu pirmizrādi piedzīvos drosmīga un elpu aizraujoša filma “ODA” , kas stāsta par izaicinājumiem un stereotipiem, ar kuriem jāsastopas ekstrēmajiem slēpotājiem. Galvenajā lomā iejuties Valmieras drāmas teātra aktieris Pauls Iklāvs, bet filmu veidojuši talantīgā pašmāju producentu komanda “Skilluminati”.  Viņu debijas darbs “SKLMNTI” 2013. gadā plūca uzvaras laurus Kanādas prestižajā slēpošanas filmu festivālā IF3.

“Oda” skatītājus pārsteigs ne tikai ar meistarīgo Mountaineering, jeb Alpīnisma un Art-house žanru sinerģiju, bet arī ekstrēmiem frīstaila trikiem, kas izpildīti pilsētvidē. Filmā ir nojaukta robeža starp realitāti un fantastiku,kas turpina autoriem raksturīgo stilistiku, pārsteidzot skatītājus un saglabājot intrigu līdz pat stāsta beigām. 

Sižetā dominē divas galvenās darbības vietas. Viena no tām ir telpa, kurā mitinās galvenais varonis, bet otra –  Guerrilla filmmaking, jeb Partizānu kino manierē uzņemta vairāk kā 50 dažādās lokācijās Latvijā un Igaunijā. Tā pārsteigs ar elpu aizraujošiem trikiem un jaudīgām performancēm uz slēpēm. “Šī filmas daļa stāstā ienes īpašu dinamiku un adrenalīnu ne tikai profesionālā izpildījuma, bet arī tehniski sarežģītās uzņemšanas dēļ. Tā filmēta īpaši paaugstināta riska apstākļos pilsētvidē un tās plānošana bija īsts izaicinājums. Lai skatītājiem nekļūdīgi nodot patiesās slēpotāju emocijas, operatoriem bija jābūt īpaši radošiem un precīziem, bet kas svarīgākais – jānotver kadri ar pirmo reizi. Jo otrās, ja iztraucē garāmgājēji, apsardze vai policija, var arī nebūt.” Par filmas tapšanu stāsta režisors Ernests Cerbulis.

Jaunā, latviešu producentu veidotā filma “ODA”, gluži tāpat kā unikālā dzejas forma Senajā Grieķijā, nopietnā un dažkārt arī satīriskā tonī runā par būtiskām lietām, varoņiem un notikumiem. Tā ir īpašs veltījums visam, ko galvenais varonis izdzīvo pārdomu procesā par un ap slēpošanu un apstākļiem, kas to ietekmē.  Slēpes cilvēkiem ir kalpojušas jau kopš leduslaikmeta, tiesa, gadu gaitā, atbilstoši globālajām tendencēm, to pielietojums ir mainījies. Autori ar aizrautību turpina šo pēctecības ideju, novedot to līdz galējība – slēpšanai pilsētas ielas.

Filmas producenti, biedrība “SKLMNTI”, ir bezpeļņas organizācija, kura ar kino veidošanu Latvijā popularizē freestyle slēpošanu. Biedrība organizē bērnu un jauniešu treniņus “SKLMNTI freeski skolā”, kā arī organizē sacensības sadarbībā ar Latvijas Slēpošanas federāciju. Viņu iepriekšējais veikums –  filma “SKLMNTI” plaši novērtēta starptautiskajā slēpošanas filmu festivālā IF3 (International Freeski film festival) Monreālā, Kanādā, 2013. gadā, saņemot divas nominācijas amatieru kategorijā, kā labākā filma un labākā kinematogrāfija. Filma tika nominēta žūrijas simpātiju balvai un arīdzan saņēma balvu amatieru kategorijā par labāko montāžu. Latvijā “SKLMNTI” izrādīta kā atklāšanas filma 2014. gadā filmu festivālā ROJAL un bija pirmā

amatierkino filma, kas trijās dienās izpārdeva ziemeļeiropas lielāko kino auditoriju.

“ODA” galvenokārt finansēta no biedrības līdzekļiem, kā arī saņemts neatsverams tehniskais atbalsts no sadarbības partneriem. Visi tās ienākumi tiks ieguldīti Latvijas freestyle slēpošanas attīstībā. Filma ir angļu valodā ar subtitriem latviešu, krievu un angļu valodā. To plānots demonstrēt gan regulāros seansos Rīgas lielākajos kinoteātros, gan izbraukumu filmas tūrē tādās pilsētās kā: Cēsis, Valmiera, Liepāja, Kauņa, Viļņa, Tallina, Tartu, Helsinki, Hemsedāle, Sanktpēterburga, Soči un citur. Filma tiks izvirzīta dalībai arī vietējos un starptautiskos kinofestivālos.

Producenti: Biedrība “SKLMNTI”

Režisori: Ernests Cerbulis, Edvards Lansmanis

Galvenajā  lomā: Pauls Iklāvs (Valmieras drāmas teātris)

Piedalās: Pauls Iklāvs, Emīls Ozoliņš, Einārs Lansmanis, Kaspars Ozoliņš, Ernests Cerbulis, Edvards Lansmanis, Reinis Stabiņš, Anete Krasovska

Filmu angļu valodā ierunājis: Artūrs Tols

 

Ar Skilluminati variet iepazīties šeit:

Facebook https://www.facebook.com/sklmnti/

Instagram https://www.instagram.com/sklmnti/ 

Vimeo  https://vimeo.com/sklmnti