Riharda Vāgnera opera “Zigfrīds”. Koncertatskaņojums

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

29.07.2023

Laiks

16:00

Cena

30€ - 120€

Mihaels Veiniuss | Michael Weinius (Zviedrija) – Zīgfrīds

Andreass Konrāds | Andreas Conrad (Vācija) – Mīme

Olivers Cvargs | Oliver Zwarg (Vācija) – Ceļinieks (Votāns)

Vida Miknevičūte | Vida Miknevičiūtė (Vācija) – Brinnhilde

Anna Larsone | Anna Larsson (Zviedrija) – Erda

Timo Rīhonens | Timo Riihonen (Somija) – Fafners

Armands Siliņš – Alberihs

Kristīne Gailīte – Mežaputns

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents TARMO PELTOKOSKI

“Cēsu vāgneriānas” turpinājumā Cēsu Mākslas festivāls un Koncertzāle “Cēsis” piedāvā Riharda Vāgnera operu tetraloģijas “Nībelunga gredzens” trešo operu “Zīgfrīds”. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults būs pasaules slavu strauji iemantojušais jaunais, viedais, dedzīgais somu maestro Tarmo Peltokoski.

Opera “Zīgfrīds” ir pasaka par puisi, kurš uzvar pūķi un iepazīst mīlestības spēku. Zīgfrīds nepazīst baiļu, viņš alkst piedzīvojumu un spēj nokalt varoņzobenu, pūķa asiņu inde ļauj viņam saprast Mežaputna valodu, Zīgfrīds i nenojauš, ka turpinās cīņa par nībelunga gredzenu un tuvojas dievu mijkrēslis. Acu nepamirkšķinot, viņš šķērso uguns burvju loku, ar skūpstu pamodina Votāna iemidzināto Brinnhildi un beidzot sajūt bailes, jo ir sastapies ar līdz šim nesajustām mīlestības alkām. Operu vainago nemirstību zaudējušās valkīras Brinnhildes un varoņa vientieša Zīgfrīda gaviles par mirdzošo mīlu un smejošo nāvi.

Koncertzālē ”Cēsis” gaidāmajā koncertatskaņojumā dzirdēsim pasaules vadošās operzvaigznes, kas ir savas karjeras pašā virsotnē. Titullomā – Mihaels Veiniuss (Michael Weinius), kurš bija lielisks Zīgmunds Cēsīs 2019. gada “Valkīras” atskaņojumā. Nībelunga Mīmes lomā iepazīsim titulēto un starptautiski pieprasīto raksturtenoru Andreasu Konrādu (Andreas Conrad). Ceļinieks jeb Votāns būs lieliskais Olivers Cvargs (Oliver Zwarg), kurš Cēsu “Tristana un Izoldes” iestudējumā dziedāja Kurvenālu un LNO izrādēs bijis Alberihs un Klīstošais holandietis. Grūtā Brinnhildes loma uzticēta Latvijā labi pazīstamajam lietuviešu dramatiskajam soprānam Vidai Miknevičūtei (Vida Miknevičiūtė), bet Erdas lomā Cēsīs dzirdēsim spožo zviedru kontraltu Annu Larsoni (Anna Larsson). Pūķis Fafners būs Tīmo Rīhonens (Timo Riihonen), kuru Cēsu “Valkīrā” iepazinām kā Hundingu, Alberihu dziedās Armands Siliņš, bet Mežaputnu iemiesos Kristīne Gailīte.

Pasākuma ilgums: trīs daļas, divi starpbrīži