Raimonda Macata kvinteta koncertprogramma “Daina”

Vieta Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Cēsu novads

Datums

29.06.2024

Laiks

19:00

Cena

15€ - 20€

Raimonda Macata kvinteta koncertprogramma “Daina” Ungurmuižas parkā 29.jūnijā plkst.19.00.

Elegance, melodiskums un niansētas emocijas – komponists Raimonds Macats savā kvintetā apvienojis pieredzējušus ritmiskās mūzikas profesionāļus – Kārli Vanagu, Juri Kristonu, Oskaru Sproģi un Arti Orubu. Kvinteta albums “Raimonds Macats 5tets” ir godalgots ar “Zelta Mikrofonu”, bet koncertos programma tiek papildināta ar jauniem skaņdarbiem un improvizāciju, dodot iespēju atklāt katra mūziķa īpašo muzikālo rokrakstu. Ansambļa dalībnieku spilgtā vienotā muzikālā valoda, vitālā, pozitīvām emocijām piesātinātā saspēle, neatstāj klausītāju vienaldzīgu. Programmā ir iekļauta atsauce uz mutes ermoņikas spēles dižgariem, līdzās Raimonda Macata kompozīcijām tiks atskaņoti skaņdarbi no Tūtsa Tīlemaņa un Stīvija Vondera repertuāra, godinot šo mūziķu talantu un devumu mutes ermoņiku spēles attīstībā.

Biļetes BIĻEŠU PARADĪZES kasēs.

Pasākums notiek ar VKKF finansiālu atbalstu.

Raimonds Macats ir mācījies čellu Latvijas Mūzikas akadēmijā un vairākkārt bijis starptautisku konkursu laureāts. Savulaik spēlējis taustiņinstrumentus tādās grupās kā “Sīpoli”, “Inversija”, “Odis”. 1991.gadā Macats kopā ar grupu “Odis” koncertēja ASV un piedalījās Ramsey Lewis muzikālajā programmā “Black Entertainment Television” Vašingtonā. Koncertējis Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Monaco, Izraēlā, Vācijā, ASV un Krievijā. Kopš 1993.gada viņš ir bijis Laimas Vaikules šova grupas muzikālais direktors. R.Macats regulāri spēlē arī Raimonda Paula rīkotajos pasākumos.

Raimonds Macats ir bijis vairāk kā 15 albumu aranžētājs un producents, ieskaitot Raimonda Paula, Imanta Kalniņa un Laimas Vaikules projektus. Jāatzīmē, ka Macats ir arī vienīgais mūziķis Latvijā, kurš profesionāli spēlē mutes ermoņikas. 2000.gadā Raimonds nodibina mūsdienu džeza kvintetu “R.M.B.” Šobrīd viņš strādā ar pazīstamajiem igauņu mūziķiem Villu Veski un Tiit Kalluste. Tāpat Raimonds muzicē projektos “18strings”, ”Una Noche” u.c.

Saksofonists Kārlis Vanags ir Latvijas Radio Bigbenda mākslinieciskais vadītājs. Taustiņinstrumentālists Juris Kristons uzstājas kopā ar Igo, Ievu Kerēvicu, “Turaidas Roze” un citiem populārās un džeza mūzikas projektiem. Basģitārists Oskars Sproģis ir arī Jāņa Stībeļa grupas dalībnieks, bet Artis Orubs ir viens no Latvijas pieprasītākajiem bundziniekiem, kurš spēlē Latvijas Radio bigbendā un daudzos citos džeza, folkmūzikas, pasaules, rokmūzikas projektos.

1. Raimonds Macats – I Love 3/4 (6:00)

2. Raimonds Macats – This Is The World (6:00)

3. Raimonds Macats – Jazz Waltz (5:00)

4. Raimonds Macats – Rāmi (pirmatskaņojums) (6:30)

5. Raimonds Macats – Mr. Sharp (6:00)

6. Raimonds Macats – Jesus Blood (4:30)

7. Raimonds Macats – Morning Song (5:00)

8. Raimonds Macats – Daina (4:30)

9. Raimonds Macats – Late Night Trane (5:30)

10. Toots Thielemans – For My Lady (6:00)

11. Ivan Lins – Velas (5:00)

12. Stevie Wonder – It’s More Than You (3:30)

13. L.T.Dz. – Pūt vējiņi (6:30)

14. Stevie Wonder – Lately (4:00)

Raimonds Macats (taustiņinstrumenti, mutes ermoņikas)

Kārlis Vanags (saksofoni, EWI)

Juris Kristons (taustiņinstrumenti)

Oskars Sproģis (basģitāra)

Artis Orubs (sitaminstrumenti)

Pasākuma rīkotājs Ungurmuižā