Porta 24 / Laura Cortese & Bert Ruymbeek 

Vieta Mākslas telpa Mala, Lenču iela 11, Cēsis

Datums

25.07.2024

Laiks

20:00

Cena

20€

  1. jūlijā Mākslas telpā Mala Cēsīs uzstāsies Laura Cortese & Bert Ruymbeek

Laiks skrien vēja spārniem, atmiņas un detaļas mainās mums nemanot. Laura Cortese & Bert Ruymbeek tver nozīmīgu mirkļu atmosfēru un pārvērš tos atmiņās bagātos skaņu stāstos. Reizēm ar dziesmu vārdiem, reizēm instrumentāli.

Kā stāstnieki, Laura un Bert savā mūzikā atklāj intīmu dialogu. Viņi atspoguļo cilvēkus, vietas un stāstus, kas ir ietekmējuši viņu dzīvi. Viņu mūzika aptver plašu emociju diapazonu, līdzīgi kā saruna, kas viegli plūst pa traumi.

Laura Cortese ir izveidojusi atpazīstamu karjeru kā Amerikāņu stila vijolniece, dziesmu autore un vokāliste. Viņa uzauga Sanfrancisko un pārcēlās uz Bostonu, lai studētu Berklee Mūzikas koledžā, iegremdējoties pilsētas dzīvajā indie mūzikas ainā un izbaudot aktīvu koncertēšanas un studijas karjeru. 2018. gadā viņa pārcēlās uz Genti, Beļģijā. Laura starptautiski ceļo ar savu grupu Laura Cortese & the Dance Cards, ir līdzdibinātāja Miles of Music nometnei Ņūhempšīrā, The Bright Lights sesijām Gentē un ir ļoti pieprasīta kā sadarbības partneris vairākos mūzikas projektos.

Bert Ruymbeek ir akordeonists no Gentes, Beļģijas, kura ritmiskā enerģija un liriskā spēle ietekmējusies no Ziemeļeiropas tautas mūzikas. Viņš mācījies akordeona spēli pie Eddy Flecijn un iedvesmojies no tautas grupām no visas Eiropas Mūzikas klubā ‘tEy Belsele, savā dzimtajā pilsētā. Pateicoties Mustafa Avsar un džeza sesijām Gentes ‘Muzikantenhuis’, Bert sāka spēlēt vairākās grupās, kas nu ceļo starptautiskos plašumos. Viņš uzstājas starptautiskā platformā ar WÖR, kvintetu, kas atkārtoti interpretē 18. gadsimta mūziku no Beļģijas un regulāri piedalās vairākos muzikālos projektos.