Pētera Vaska mūzikas aprīlis.“Vientuļais eņģelis”. Meditācija vijolei un stīgu orķestrim

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

14.04.2019

Laiks

19:00

Cena

15€ - 20€

Zviedru kamerorķestris O’Modernt festivālam Latvijā dāvina Baltijas valstu komponistu mūzikas programmu, kurā latviešiem Pēterim Vaskam un Arturam Maskatam blakus stāsies igauņu komponista Erki Svena Tīra opuss “Angel’s Share” vijolei un orķestrim, kura pasaules pirmatskaņojums notika 2018. gada 3. maijā Tallinā. Darbs veltīts vijolniekam Hugo Tičati, O’Modernt mākslinieciskajam vadītājam, un būs Pētera Vaska festivāla īpašais notikums – pirmatskaņojums Latvijā.

O’Modernt kamerorķestrī spēlē vadošie jaunie mūziķi no visas Eiropas. Lai arī dibināts vien pirms pāris gadiem, orķestris guvis plašu starptautisku atzinību un uzstājies prestižajā Londonas Vigmora zālē, Konzerthaus Berlīnē, Vīnes Musikverein un Amsterdamas Muziekgebouw. O’Modernt sadarbojas ar tādiem pasaulslaveniem solistiem kā Evelyn Glennie, Steven Isserlis, Anne Sofie von Otter un Nils Landgren, kā arī ar reperiem, horeogrāfiem un rokmūziķiem.

O’Modernt izveidotājs un koncerta solists Hugo Tičati ir laikmetīgās mūzikas aizrautīgs interprets – viņš sadarbojas ar Svenu Dāvidu Sandstremu, Albertu Šnelceru, Andersu Hillborgu, Tomasu Jennefeltu, Sergeju Jevtušenko un vairākiem citiem. Sev veltītos vijoļkoncertus Tičati spēlē vai visos pasaules kontinentos. Viņam patīk mūziku savienot ar deju, literatūru un arī tādām marginālijām, kā kinētiskā gleznošana vai akmeņu līdzsvarošana.

Programmā: Pēteris Vasks “Viatore” un “Vientuļais eņģelis”, Arturs Maskats “Concerto Grosso no.1”, Erki-Sven Tīrs “Angel’s Share” Latvijas pirmatskaņojums

Hugo Tičati, vijole

Prija Mitčela, vijole

Kamerorķestris O’Modernt

Pirmskoncerta saruna ar Pēteri Vasku (plkst. 18.00)

*Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.