Pētera Vaska mūzikas aprīlis. “Vasks mūzikā un dejā”

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

13.04.2019

Laiks

19:00

Cena

12€ - 20€

Festivālā ieraudzīsim Pētera Vaska daiļradi neierastākā šķautnē – laikmetīgā baleta iestudējumā. Slavenā horogrāfa Džona Noimaijera dibinātais Vācijas Bundesjugendballett (Nacionālais Jaunatnes balets) un horeogrāfs Saša Rivas iestudējis viencēlienu “Muted” (tulkojumā – klusināts), kas balstīts Vaska skaņdarbā klavieru kvartetam. Mūzika skanēs latviešu mākslinieku izpildījumā, kuri atradīsies līdzās dejotājiem – uz skatuves.

Iestudējumā dabiski veidojas mūzikas un kustības saspēle: melodija un deja iedvesmo, iedrošina un papildina viena otru. Pētera Vaska mūzikā paustās skumjas un cerība atspoguļojas arī Rivas horeogrāfijā – melodija, kas ieskanas te enerģiski, te draudoši, te atkal maigi un juteklīgi, skatītājam atklāj pārdzīvojumu stāstu kustībā.

Vakara otrajā daļā baleta trupa Pētera Vaska festivāla apmeklētājiem izdejos klasiskās mūzikas šedevrus.

Bundesjugendballett 2011. gadā, Hamburgā dibinājis slavenais horeogrāfs Džons Noimaijers un trupā ir astoņi profesionāli dejotāji. Ar savu repertuāru, kas radoši atspoguļo jaunās paaudzes sajūtas, apziņu un idejas, trupa ir lielisks mediators starp mūsdienu kultūru un augsto mākslu.

*Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

**Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.