Orķestris “Rīga”, Zaļupe un kino mūzika

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

01.03.2020

Laiks

16:00

Šis ir pirmais Orķestra “Rīga” koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un koncertprogrammā “ORĶESTRIS “RĪGA”. ZAĻUPE UN KINO MŪZIKA” klausītājiem tiks dota iespēja dzirdēt mūziku gan no populārām kino filmām “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”, gan ieklausīties jaunajā, 2019. gadā izdotajā, ierakstu albumā “Pašu auklētie”.

Orķestra “Rīga” repertuārā ir vairākas īpaši veidotas Latvijas filmu mūzikas versijas, no kurām Ventspils koncertzālē “Latvija” skanēs mūzika divām kinorežisora Aigara Graubas kinofilmām – “Nameja gredzens” un “Rīgas sargi”. Ar Roberta Rubīna un Oresta Silabrieža veidotu video atskatu atcerēsimies labākos kadrus no filmām un Orķestra “Rīga” sniegumā klausīsim kinofilmās skanošo mūziku. Īpašs būs kinofilmas “Nameja gredzens” stāsts, jo tajā orķestrim pievienosies filmas mūzikas autors Rihards Zaļupe, atskaņojot sitaminstrumentu solo partiju.

Albuma “Pašu auklētie” ieraksti notika 2019. gada maijā un jūnijā Latvijas Radio studijā diriģenta Valda Butāna vadībā. Albumā ir ieskaņoti Viļņa Šmīdberga, Jēkaba Jančevska, Ilonas Breģes un Andra Sējāna oriģināldarbi, kas sacerēti īpaši Orķestrim “Rīga”. Šī mūzika kompaktdiska formātā pie klausītājiem nonāca 2019. gada oktobrī. Koncerta pirmajā daļā klausītājiem tiks piedāvāta iespēja ieklausīties Andra Sējāna “Karavānā”, kurā komponists aicina saklausīt orķestra krāsu, harmoniju un ritmu variācijas, kā arī pašos jaunākajos tapušajos opusos – Jēkaba Jančevska kompozīcijā “Un pret savas tautas dziesmu”, kurā komponists mūzikas skaņās ietvēris deklamētas Imanta Ziedoņa dzejoļa rindas, kā arī Ilonas Breģes instrumentālajā darbā “Mūzika Kārļa Zāles piemiņai”.

Orķestris “Rīga”

Diriģents Valdis Butāns

Solists Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti)

Koncerta moderatore Liene Jakovļeva

Organizē Orķestris “Rīga”

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

*Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.