Orientēšanās spēle un atmiņu vakars “Uz salauztā perona”

Vieta Jaunpiebalgas dzelzceļa stacija, Stacijas iela 2, Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas pagasts

Datums

01.05.2022 - 07.05.2022

Jaunpiebalgas dzelzceļa stacija aicina iepazīt tās vēsturi un dalīties atmiņu stāstos.

Uz laika zoba sagrauztā Jaunpiebalgas dzelzceļa stacijas perona vairs neviens nestāv jau vairāk nekā 20 gadus, tomēr demontētajos sliežu ceļos gulst daudzu cilvēku atmiņas par stacijas darbības laiku un kūsājošo sabiedrisko dzīvi stacijas apkārtnē. Lai iekustinātu centienus apzināties staciju un tās apkārtni kā industriālo mantojumu, kura stāstu vērts saglabāt nākamajām paaudzēm, maija svētku ietvaros notiks pasākums “Uz salauztā perona”. 

7.maijā plkst. 17.00 vagoniņā “Piebalga” pie Jaunpiebalgas dzelzceļa stacijas atmiņu stāstos par stacijas un tuvumā esošo ēku vēsturi caur savu skatījumu un izjūtām dalīsies cilvēki, kas savulaik dzīvojoši vai strādājuši stacijā vai tās tuvumā. Pasākumu muzikāli papildinās mūziķa Mārtiņa Stroda koncerts.  

No 1. līdz 6.maijam ikviens aicināts piedalīties orientēšanās spēlē mobilajā lietotnē “Actionbound” un doties izzinošā ceļojumā pa Jaunpiebalgas dzelzceļa stacijas apkārtnē esošajiem objektiem, atbildot uz jautājumiem par to vēsturi un uzzinot objektu stāstus.

Atmiņu vakara gaitā norisināsies spēles dalībnieku apbalvošana.