Orientēšanās sacensības Pusnakts rogainings

Vieta Taurenes pagasts, Cēsu novads

Datums

25.06.2022 - 26.06.2022

Līgo svētku nedēļas nogalē, 25.-26.jūnijā Taurenes pagasta teritorijā notiks orientēšanās sacensības PUSNAKTS ROGAININGS, TAURENE 2022. Sacensības notiek sadarbībā ar Vecpiebalgas apvienības pārvaldi un saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas (LOF) apstiprinātiem sacensību noteikumiem. Rogaininga sacensības ir īpašas ar to, ka dalībnieki startē mazās komandās, 2 – 5 cilvēki katrā, sacensību apvidus ir ievērojami liels, šoreiz gandŗīz 55 km2, un dalībniekiem būs iespēja sacensties arī tumsas apstākļos, izmatojot gaismekļus, kas padara rogaininga sacensības īpaši aizraujošas.

Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda apmeklē kontrolpunktus (KP) izvēles secībā noteiktā laikā, ir dots uzdevums, brīvi orientējoties apvidū ar kartes un kompasu palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par KP apmeklēšanu. KP ir dažādu ieskaites punktu vērtības. Komandas, kuras dalās vairākās grupās pēc vecuma un dzimuma, tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas. Klasiskie čempionāti norisinās apvidū, kurā atklātas teritorijas mijas ar kalnainiem mežiem. To kontrollaiks parasti ir 24 stundas. Šoreiz sacensības notiks: 4 stundas  – gaismas apstākļos vai 6 stundas tumsas apstākļos.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja iepazīt dabas skaistumu, īpašas un ievērojamas vietas sacensību apvidū. Šogad sacensības ir plānotas Taurenes pagasta teritorijā, kurā ir liela apvidus un dabas daudzveidība, daudz ievērojamu vietu.

 

 

Pasākuma vietne www.rogaining.lv/
Kontakti 29218759