Muzikālās apvienības “Pulsar” pirmās programmas “Koku dzīve” koncerts

Vieta Viesnīca "Villa Santa", Gaujas iela 88, Cēsis

Datums

30.11.2019

Laiks

18:00

Cena

12.00, 15.00EUR

Sestdien, 30.novembrī, plkst.18.00 Villa Santa tilta mājā notiks jaundibinātās muzikālās apvienības “PULSAR” pirmās programmas “KOKU DZĪVE” koncerts.

Muzikālajā apvienībā apvienojušies Latvijā pazīstami kamermūziķi – Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncertmeistare Marta Spārniņa, flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija, Minhenes Mūzikas un teātra  augstskolas mağistrants, altists Dāvis Sliecāns un Briseles filharmoniskā orķestra pirmais čells Kristaps Bergs.

Kā teicis autors Pēters Vollebēns: “Koki savstarpēji sazinās, draudzējas, rūpējas par atvasēm un terorizē konkurējošās sugas kaimiņus”. Viņa vārdi arī kalpo kā idejiskais pamats programmai – koki kā dzīvības uzturētāji, kā neredzams un neaizstājams tīklojums.

Marta Spārniņa par programmas ideju stāsta: “Nav noslēpums, ka koku tēma šobrīd ir īpaši aktuāla mūsu galvaspilsētas Rīgas kontekstā, kur masveidā tiek izcirsti koki, tā pilsētu padarot dzīvošanai arvien nelabvēlīgāku. Tā ir mūsu vide, kurā mēs dzīvojam šodien un tagad. Mūziķi un mākslinieki visos laikos īpaši jūtīgi uztvēruši pasaulē notiekošos procesus. Mūsu apvienības uzmanības centrā ir daba, tās aizsardzība un planētas ekoloğiskās izmaiņas. Tādēļ arī pirmās koncertprogrammas tēma ir “Koku dzīve”.”

Mutimediālais koncertstāsts “KOKU DZĪVE” būs kontrastiem bagāts – no Mocarta flautas kvarteta un Persela fantāzijai stīgām līdz programmas centrālajam jaundarbam – Aigara Raumaņa “Destroy me” flautai, vijolei, altam un čellam ar elektroniku. Komponists Aigars Raumanis par jaundarba ideju stāsta: “Ir viegli iznīcināt. Sagraut, izpostīt, pievilt, sadedzināt, nocirst, nogalināt – šīs darbības ir kļuvušas par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Katru dienu tiek nocirsti miljoniem koku, meža ugunsgrēki ir kļuvuši par pašsaprotamu ziņu tematu, neskaitāmas sugas pazūd no šīs planētas uz visiem laikiem, bet cilvēki nav gatavi kaut ko mainīt savos paradumos, jo ir ļoti ērti dzīvot šādi, bet ir ļoti grūti izkāpt no savas komforta zonas.”

Koncertstāstā vēl iekļauti Līgas Celmas – Kursietes jaundarbi, hrestomātiskais Kloda Debisī skaņdarbs „Syrinx” flautai solo, Džona Tavenera darbs „Out of the Night”, kā arī Hildegardas von Bingenas skaņdarbs „O Ignee Spiritus”.
Koncertstāsta māksliniece Ieva Kauliņa. Koncerta producenti STORY HUB plašāku ievērību guvuši ar metāloperu “Kurbads. Ķēves dēls”. Strādājuši arī pie dažādiem multimediju projektiem, to skaitā “Kaleidoskops”, “Sapņotājs”, “Rīgas metro” festivālā Staro Rīga 2018. un 2019. gadā, Filipam Glāsam veltītā koncerta “Astoņdesmit”, izstādes “Leģenda par Dzelzs bruņinieku” Rīgas Motormuzejā, 2019. gada Dabas koncertzāles producēšanas u.c.

Biļetes uz koncertiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

“Koku dzīve” top, pateicoties Valsts Kulturkapitāla fonda un biedrības AKKA/LAA atbalstam.

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa
Producente
+371 29343143
marta@storyhub.lv

Pasākuma rīkotājs Story Hub