Muzeju nakts Vecpiebalgas muižā

Vieta Vecpiebalgas apvienība, Cēsu novads

Datums

18.05.2024

Laiks

19:00 - 01:00

Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre” Muzeju nakts pasākumus 18. maijā no plkst.19:00 līdz 01:00  šajā reizē organizē Vecpiebalgas muižas teritorijā. Piebalgas memoriālie muzeji apmeklētājiem šajā naktī būs slēgti, visi notikumi plānoti Inešos, kur bijušajā skolas ēkas otrajā stāvā muzeju apvienība iekārtojusi jaunas telpas kā darbam, tā izstādēm un krājumam. Tā kā šī gada Muzeju nakts moto Latvijas muzejos ir “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”, tad aicinām ikvienu izmantot iespēju ne tikai piedalīties aktivitātēs, bet arī ielūkoties, kā muzejos glabā kultūrvēstures bagātības, jo ikdienā tik lielā apjomā krātuves nebūs pieejamas.

Muzeju nakts notikumus sāksim plkst.19:00 Vecpiebalgas muižā ar literāri muzikālu pasākumu “Reinis. Vecākais brālis”. Šis ir rakstnieka Reiņa Kaudzītes 185. jubilejas gads, tādēļ pasākums veltīts dižajam piebaldzēnam.  Pēc koncerta, kurā piedalīsies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi un “Orisāres” muzeju speciālisti, aicināsim apmeklētājus uz muzeju apvienības jauno telpu atklāšanas mirkli. Tālāk nakts garumā šajās telpās būs iespēja gan apmeklēt piebaldzēna Jūlija Jēgera gleznu izstādi, gan iepazīt muzeja krājuma darbu, izpētīt Piealgas bagātības atklātajā krātuvē “Piebalgas dārgumi. Tekstilijas”, gan pakavēties lasītavas stūrīti un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Pēc telpu atklāšanas ekskursijā pa muižas parku aicinās Ella Frīdvalde- Andersone.

Tāpat šajā naktī apmeklētājiem piedāvāsim jauniešu centra “Balgas strops” aktivitātes. Arī uzņēmēji priecāsies par katru apmeklētāju. Būs gan “Gardenia Eco” sveču liešanas meistarklases Sveču mājā, gan Piebalgas baltā zelta- Piebalgas porcelāna darbnīca. Māksliniece Līga Mergina vēstīs par vēsturiskās keramikas dzīvi mūsdienās.

Aicinām ciemos! Lai gan ideālus laika apstākļus nodrošināt nav mūsu spēkos, tomēr maija vakari Vecpiebalgā arvien ir dzīvības, augšanas un klusas romantikas caurvīti, un, iespējams, Latvijas īsākās upītes Arisas krastos muižas parkā koncertēs arī lakstīgalas.