MODIGLIANI QUARTET | VASKS UN ŠŪBERTS

Vieta Koncertzāle "Cēsis", Raunas iela 12, Cēsis

Datums

16.04.2022

Laiks

19:00

Cena

12€ -22€

MODIGLIANI QUARTET│VASKS UN ŠŪBERTS

Amorī KOETO│Amaury COEYTAUX, vijole

Loiks RIO │ Loic RIO, vijole

Lorāns MARFĒNS │ Laurent MARFAING, vijole

Fransuā KIFĒRS │ François KIEFFER, čells

Programmā: P. Vasks, Sestais stīgu kvartets / F. Šūberts, Piecpadsmitais stīgu kvartets

Festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” atklāšanas koncertā Pētera Vaska Sesto stīgu kvartetu un Franča Šūberta Piecpadsmito stīgu kvartetu dzirdēsim viena no šobrīd pasaulē pieprasītākā un atzītākā Modigliani quartet lasījumā.

Vaska Sestais stīgu kvartets pirmatskaņojumu piedzīvoja 2020. gada rudenī, cita atzīta ansambļa – Artemis quartet, izpildījumā. Pasūtīts, atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, skaņdarbs ir kā autobiogrāfisks komponista atskats uz dzīvē pieredzēto, tā četras daļas vēsta par atvadīšanos, atskatīšanos, aiziešanu un satikšanos – arī ar paša Bēthovena pārpasaulīgo mūziku.

“Es daudz domāju, kā dižo meistaru, un to, kā es viņu varētu savā mūzikā, vienkāršajā un diezgan emocionālajā, iekļaut. Visa mana koncepcija aizveda pie tā, ka trīs pirmās daļas ir absolūti personīga saruna pašam ar sevi, ar mūziķiem, ar klausītājiem. Trešā daļa, kas beidzas ar sava veida aiziešanu no šīs pasaules, bet dzīve jau turpinās tālāk, arī citā dimensijā. Es iedomājos, ka tajā jaunajā dimensijā varētu būt tā neticamā sastapšanās, viens 21. gadsimta latviešu komponists no mazas Eiropas valsts uzdrošinās satikties ar Ludvigu van Bēthovenu,” atklāj Pēteris Vasks.

Šī gada  janvārī Modigliani quartet izdevis savu jauno mūzikas albumu sēriju, kurā ieskaņoti visi lielā dziesminieka un liriķa Franča Šūberta piecpadsmit stīgu kvarteti. Līdzās Vaska Sestajam stīgu kvartetam programmai franču mūziķi izvēlējušies Šūberta pēdējo -Piecpadsmito stīgu kvartetu, kurš atklāj komponista augstāko meistarību, vēstījumu un idejas, kas nebeidz iedvesmot līdz par šodienai.

Modigliani quartet ir viens pieprasītākajiem ansambļiem, kas regulāri piedalās ievērojamākajos mūzikas notikumos un uzstājas uz pasaules prestižākajām skatuvēm.

Ik gadu kvartets dodas turnejā uz Amerikas Savienotajām Valstīm un Āziju, bet Eiropā koncertējis tādās koncertzālēs kā Vigmora zāle Londonā, Parīzes filharmonija, Berlīnes filharmonija, Vīnes Konzerthaus, Sanktpēterburgas filharmonija un Elbas filharmonija Hamburgā.

Kvartets izpilda un regulāri pasūta jaundarbus no izcilākajiem mūsdienu komponistiem kā Marks Entonijs Tērnage, Filips Hersants, Pēteris Vasks, Kaija Sariaho un Jevgēņijs Kisins.

“Viens no mūsdienu labākajiem kvartetiem pasaulē… Līdzsvars, vieglums, simfoniskā izpratne, pārliecināts stils – viņu sniegums sasniedz ļoti augstu un iedvesmojošu līmeni. ” – Haralds Egbrehts, Süddeutsche Zeitung.

Uz tikšanos 16.aprīlī plkst.19.00!

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Francijas institūts Latvijā un  Cēsu novada dome.

Pasākuma rīkotājs Vidzemes koncertzāle, SIA